mizahgastesi bardak
Derleme

5 ”Her Gün İzlemezsem Ölecekmişim” Dizi

0

Yeni diziler, dijital platformlar, yeni yüzler, yeni senaryolar… Bütün bu dizi bolluğu arasında nefes almak için yine onları izliyoruz. Yemek yerken, kafamızı boşaltmak isterken, mutsuzken bilgisayarlarımızda hep onlar var. Bize adeta ”her gün izlemezsek yaşayamayacakmışız büyüsü” yapmış diziler. Unutamadığımız, aşamadığımız, unutmayı da çok istemediğimiz yerli dizilerin kraliçesi 5 diziyi, sizler için derledik.5. Doktorlar (2006)

‘’Levent, Ela, Suat, Zenan…’’ Bu isimleri jenerikte seslendirilen şekliyle okuduysanız; aramıza hoş geldiniz. Akşamüstlerimizin vazgeçilmezi; plastik stetoskoplu, bilinci açık hastanın gözüne ışık tutulan dizi, Doktorlar. Suat’ın Zenan’la fırtınalı aşkı, Hasan’ın her gördüğü kadına aşık olması, narkozlu Ela, Kazanova Aslan, duygularından emin olmayan kolpacı Levent. İlk bölümünün üzerinden 15 sene geçmiş diziyi televizyonda görüp bir süre izlemeden geçebilen var mı? İzleyenin kafasındaki düşünceleri dağıtmasına şifa gibi gelen dizi.


4. Aşk-ı Memnu (2008)

Merhume Bihter Ziyagil’i, ölümünün seneyi devriyesinde hala anarken Aşk-ı Memnu’yu listemize almasak, olmazdı. Hala sahnelerinden bölümler paylaştığımız, repliklerini ezbere bildiğimiz kült bir dizi. Aşık kadınların hayatını, aşık erkeklerin mahvettiği romandan uyarlama ölümsüz bir eser. Nihal Ziyagil’in dudak parlatıcısının oranına göre bölümlerini tahmin ettiğimiz dizinin yokluğuna ‘’Firdevs Hanım, söyleyin nasıl dayanıcaz!’’


3. 1 Kadın 1 Erkek (2008)

Zeynep (Demet Evgar) ve Ozan’ın (Emre Karayel) kendilerine yetip de arttıkları aşklarını her gün en az bir sahne izlemeden rahat edebilen var mı? Adanalı bir erkekle Manisalı bir kadının arasındaki ilişkiyi, kaçımız kendi ilişkimizde bulup ‘’A, bak biz.’’ diye göndermedik ki. Kanada yapımı ‘’Un Gars, Une Fille’’ (1997) dizisinin uyarlaması olan diziyi izlerken içimizden ‘’Allah’ım nasip et.’’ demekten de geri duramıyoruz, tabii Ozan’ın öküzlükleri hariç.2. Yalan Dünya (2012)

Yaşadığımız gerçek dünyanın yalanlarını, sahicilik perdesinde anlatan dizi. Gülse Birsel’in aşığı olduğumuz kaleminden çıkan dizinin karakterlerini o kadar seviyoruz ki. Bir gün görmesek Şehmuz Amcagile ayıp etmişiz, Zerrin gönül koyar gibi geliyor hala. İlk bölümünün üzerinden 9 sene geçmiş dizi, günümüz sıkıntılarından kaçmak için bir dost kucağı gibi. Gerçek dünyada; yalanlar, sıkıntılar, dertler ve bizi mutsuz eden insanlar varken Yalan Dünya’da bunların hiçbiri yok. Şu andan kaçmak için Zerrin’in penceresinde akşam rakısına gitmek hala çok güzel bir ihtimal.1. Avrupa Yakası (2009)

Sütçüoğlu Apartmanı’ndan evlerimize yerleşen kült dizi. Gülse Birsel’in iğnesi, her oyuncunun bedenine oturacak elbiseleri inci gibi işlemiş. Dizi, hangi karakterinin ismini söylesek diğerine ayıp olacak usta oyuncularla dolu. Hala hangi dizinin tekrar çekilmesini istersiniz anketlerinin baş koltuğunda oturan diziyi unutmaya hiç niyetimiz yok. Saatlerce ne izlesem diye arayıp, kendini ‘’Burhan Kumar Bağımlısı Oluyor’’ videosunda bulanlar, aşk hikayesi izlemek isteyince ‘’Volkan Şahika İlk Buluşma’’ izleyenler… Yalnız değilsiniz, gelin sarılalım.

Gülbilge Tuğçe Tefek
Tanısan Gülersin / Nekşflikş Sorumlusu

Netflix’te İzlemeniz Gereken 5 Göçmen Stand Up Komedisi

önceki yazı

Film Bulma Rehberi

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.

Daha Derleme