mizahgastesi bardak
Ayın YazarıDerleme

Adile Naşit ve Münir Özkul’un Birlikte Yer Aldığı 5 Yapım

Türk sinemasının efsane oyuncuları arasında yer alır Adile Naşit ve Münir Özkul. Bugün sizler için Adile Naşit ve Münir Özkul’un birlikte yer aldığı 5 yapımı derledik. İyi Seyirler.

5)Salak Milyonerler

Adile Naşit ve Münir Özkul'un Birlikte Yer Aldığı 5 Yapım

1974 yapımı filmimizde köyden şehire define bulmak için gelen kardeşlerin hikâyesi anlatılmakta. Filmin yönetmenliğini Ertem Eğilmez yapmakta.

4)Hababam Sınıfı

Adile Naşit ve Münir Özkul'un Birlikte Yer Aldığı 5 Yapım

Rıfat Ilgaz‘ın aynı adlı romanından uyarlanan film serisinde, haytamı hayta Hababam sınıfının hikâyesinin anlatıldığı seride Münir Özkul Mahmut hocayı, Adile Naşit ise Hafize ana karakterine can verdi.

3)Aile Şerefi

Adile Naşit ve Münir Özkul'un Birlikte Yer Aldığı 5 Yapım

1976 yapımı dram filmi. Senaryosunu Sadık ŞendilSuphi Tekniker ve Orhan Aksoy‘un yazdığı, yapımcılığını Ertem Eğilmez ile Nahit Ataman‘ın üstlendiği filmi Orhan Aksoy yönetti. At arabasıyla maden suyu, eşya vs. taşıyan Rıza’nın beş çocuğu vardır. Evli olan kızı da eşiyle eve taşınınca geçinmeleri biraz daha zorlaşır. Bu arada küçük oğluna araba çarpar, bu da bütün aileyi sarsar. Zengin bir ailenin çocuğu olan Oktay (küçük oğluna çarpan arabanın sahibi) Rıza’nın kızını kaçırır ve tüm aile birleşip her şeye karşı koymaya karar verirler.

2)Neşeli Günler

Adile Naşit ve Münir Özkul'un Birlikte Yer Aldığı 5 Yapım

Neşeli Günler, 1978 yapımı bir Türk filmidir. Senaryosunu Sadık Şendil‘in yazdığı filmin yönetmeni Orhan Aksoy‘dur. Filmde turşucu olan karı kocanın, turşu üzerine yaptıkları meşhur ‘Limon mu sirke mi?‘ tartışmasıyla ayrılmalarını, sonrasında birbirlerini yeniden bulmalarını ve kardeşlerin zoruyla tekrardan evlenmelerini anlatmakta.

1)Bizim Aile

Adile Naşit ve Münir Özkul'un Birlikte Yer Aldığı 5 Yapım

Bizim Aile, 1975 yapımı Türk filmi. Ergin Orbey‘in yönettiği filmde; Münir Özkul, Adile Naşit, Tarık Akan ve Itır Esen baş rollerinde oynamıştır. Yaşar Usta’nın fabrika arkadaşı Talat Usta ve eşi, Yaşar Usta ile Melek Hanım’ı evlendirmeye çalışmaktadır. Bu çabaları başarılı olur fakat Yaşar Usta’nın dört, Melek Hanım’ın üç çocuğu vardır. Fakat bu çocuklar birbiri ile anlaşamıyor, sürekli kavga ediyorlardı. Melek Hanım’ın oğullarından biri olan Ferit’in kız arkadaşı Alev’in babası, Alev’in Ferit ile sevgili olduğunu öğrenince Yaşar Usta ve ailesini rahat bırakmaz ve ilk Yaşar Usta’yı işinden kovar ardından aileyi evlerinden atar. Yaşar Usta Alev’in babası ile görüşür. Alev’in babası Saim Bey hatasını anlar ve evlerini onlara geri verir.

Berk Şahingöz
İnceleme Yazar / Mıttar Adayı

Nerede Görseniz Hatırlayacağınız Yerli Dizi Replikleri

önceki yazı

Bu Filmi İzlemeyen Bin Pişman: I Care A Lot İncelemesi

Sonraki Yazı

Yorumlar

Yoruma Kapalı.