mizahgastesi bardak
Haber

Aile Hükümeti Filminden Yeni Fragman Yayınlandı!

9 Ekim Cuma günü izleyicisiyle buluşacak olan yönetmen koltuğunda Burak Demirdelen’in oturduğu Aile Hükümeti filminden yeni fragman yayınlandı.

Aile Hükümeti Filminden Yeni Fragman Yayınlandı!

Alper Saldıran, Aslıhan Malbora, Mehmet Yıldırım, Nail Kırmızıgül‘ün başrollerinde yer aldığı filmin konusu ise şu şekilde;
Elaldı köyüne atanan Salih öğretmen gönlünü köyün güzel kızı Zeynep’e kaptırır. Fakat Elaldı köyünde akraba evliliği ön plandadır. Bu soruna bir çözüm bulmak isteyen Salih, aile bakanlığına bir dilekçe yazar. Salih’in dilekçesi sonrası bakanlık köydeki bu durumun düzene sokulabilmesi için bir proje hazırlar.

Projeye göre evlenen herkes resmi nikah kıyacak ve akrabasıyla evlilik yapmayan herkes oturdukları evlerin ve işledikleri tarlaların tapularını alma şansı elde edecektir. Bunun ardından evlenmeleri uygun olan kişileri listeleyen Salih, beklemediği bir sonuç ile karşılaşır. Listeye göre insanlar sevdiklerinden ayrı düşüp başkalarıyla eşleşince işler sarpa sarmaya başlar.

9 Ekim Cuma günü izleyicisiyle buluşacak olan Aile Hükümeti filminin senaryosunu Seçil Çömlekçi kaleme alırken filmin yapımcılığını ise Mehmet Yıldırım üstleniyor.

Ferdi Çelik
Atanamayan Muhabir / Gastronot

Yavuz Turgul ve Şener Şen Ortaklığından Çıkan Efsane Filmler

önceki yazı

Sessiz Sinema Oyununda Takım Olmak İstediğimiz Oyuncu: Ahmet Kural’ın Sanat Yolculuğu

Sonraki Yazı

Yorumlar

Yoruma Kapalı.