mizahgastesi bardak
Derleme

Ailecek İzlenebilecek Müthiş Filmler

0

Özellikle karantina günlerinde televizyon dizilerinden kaçmak, yeni filmler izlemek istiyoruz. Her ne kadar Netflix’e “bana bir şeyler aç” gibi bir buton gelse de ne izleyeceğimize bir türlü karar veremiyoruz. Özellikle sayfaya gelen mesajlardan da belli oluyor ki, çoğumuz yeni bir filme başlayıp başlayamama konusunda karar veremiyoruz. Biz de sizler için ailecek izlenebilecek, eğlenceli vakit geçirmenizi sağlayacak filmler ile karşınıza geldik. Keyifli seyirler.

Bana Masal Anlatma

Belki de çoğunuz bu filmi izlemiş olabilirsiniz. Hatta repliklerini bile ezbere biliyor olabilirsiniz. Ancak aileyle oturup baştan izlenebilecek, etrafınızda gerçek bir komedi filmi arayanlarla rahatça izleyebileceğiniz film; hiç kuşkusuz Bana Masal Anlatma’dır. Erdal Tosun, Cengiz Bozkurt, Gürkan Uygun, Fatih Artman, Devrim Yakut, Hande Doğandemir gibi şampiyon kadroya sahip filmi yeniden izlemelisiniz. Bu arada “gökdelenler de şehrin mezar taşlarıdır.”

Babamın Penguenleri

Aile filmleri gibi bir liste yapıp, usta komedyen Jim Carrey’i listeye almamak büyük bir ayıp olurdu. Özellikle oyunculuğunda ve içinde bulunduğu yapımlarda kullandığı evrensel dil, filmlerinin tüm dünyada sevilmesine yol açtı. Babamın Penguenleri filmi ise; hem ailecek izlenebilecek, hem de müthiş kategorisinde adlandırabileceğimiz bir film.

Define Avcıları

Çocukların başrolde olduğu, uzaktan baktığınızda bir gerilim filmi gibi görünen, ancak macera komedi filmi olarak dikkat çeken yapımda; ailelerinin evlerinin yıkılmasını önlemek için hazine arayışına çıkan bir grup çocuk ele alınıyor. Yeraltı mağaralarında maceradan maceraya koşan bu çocuklar, heyecanınızı yüksek tutmak için birebir!

Şipşak Aile

Netflix üzerinden kolayca ulaşabileceğiniz yapımda; bir çocuğu dünyaya getirmek için kendilerini yaşlı hisseden bir ailenin, yetiştirme yurdundan 3 kardeşi evlatlık edinmesini ve yeni hayatlarında 3 çocuklu anne ve babanın başlarına gelen eğlenceli-duygusal anlarını izliyoruz. Sinema eleştirmenleri tarafından “içten, iç açıcı bir komedi” olarak adlandırılan yapımı ilk fırsatta izlemelisiniz.

Jojo Rabbit

II. Dünya Savaşı’nın Almanya’da yaşayan çocuklar üzerindeki etkileri görebildiğimiz, savaşın her haliyle nasıl acımasız bir şey olduğunu gözler önüne seren yapım; tarihin gördüğü en başarılı öykülerden bir tanesi. 2019 yılında vizyona giren yapım, Christine Leunens’in Caging Skies adlı kitabından sinemaya uyarlanmış ve Akademi’de En İyi Uyarlama Senaryo Ödülü‘nü almıştı.

Stardust

Robert de Niro’nun da bir korsan olan Kaptan Shekespaere rolüyle oyuncu kadrosunda bulunduğu yapım; aşkı için kayan bir yıldızı yakalayacağına söz veren Tristran ve sevgilisi Yvaine’nin hikayesini anlatıyor. Film bir erkeğin sevdiği kadın için ne zorluklardan geçtiğini ve karşısına ne çıkarsa çıksın yolundan dönmediğini bizlere gösteriyor. Karşısına çıkanlar arasında korsanlar ve cadılar da var.

Yine ailecek izlenebilecek başka filmler isterseniz, hem doodle kaktüs yapımı hem de animasyon film önerileri için burayı tıklayabilirsiniz.

Siz de bu derlemeye eklemek istediğiniz filmleri yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.

Süleyman Dindar
metin yazar, içerik üretir.

Hasan Can Kaya’nın Yeni Dizisi Çok Yakında EXXEN’de!

önceki yazı

Yılmaz Güney’i Unutulmaz Kılan 5 Çirkin Kral Filmi

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.

Daha Derleme