mizahgastesi bardak
Haber

Altın Portakal Film Festivali Başvuruları Başladı

0

Bu yıl 57.’si düzenlenecek olan Altın Portakal Film Festivali başvuruları başladı. Festival, 3 – 10 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek.

Antalya Altın Portakal Film Festivali Başvuruları Başladı
56. Altın Portakal Film Festivali

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek Altın Portakal Film Festivali hakkında açıklamalarda bulundu. Böcek; Covid-19 önlemleri kapsamında festivalde bu yıl açık hava gösterimlerine ağırlık verileceğini ve festival konukları ile izleyicilerin güvenliğinin sağlanması için geniş önlemler alınacağını, geçen yıl ilk kez gerçekleştirilen ve 150 öğrenciye ev sahipliği yapan Altın Portakal Sinema Okulu’nun, bu yıl çevrimiçi olarak düzenleneceğini açıkladı.

Bu yıl düzenlenecek olan Ulusal Yarışmaya festival öncesi Türkiye’de halka açık ticari veya özel gösterimi yapılmamış ve yurt içinde bir festivale katılmamış Türkiye yapımı filmler katılabilme şansına sahip. Festivale internet üzerinden başvurmak isteyenler 14 Ağustos saat 18.00’e kadar başvurularını yapabilecekler.

Antalya Altın Portakal Film Festivali Başvuruları Başladı

Festival kapsamında; Ulusal Uzun Metraj, Belgesel, Kısa Film ve Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması, Antalya Film Forum olmak üzere toplam 5 dalda yarışma düzenlenecek. Yarışmalar için toplam 1.370.000 TL tutarında ödül dağıtılacak.

Yarışmalar arasında yer alan Antalya Film Forum ise 4-6 Ekim 2020 tarihleri arasında online olarak gerçekleştirilecek.

Ferdi Çelik
Atanamayan Muhabir / Gastronot

Sonsuz Bir Hayal Yolculuğu İçin 5 Animasyon Filmi

önceki yazı

Unutulmaz 5 Oyunla Devekuşu Kabare: Ülke Komedisinin Yapı Taşı

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.

Daha Haber