mizahgastesi bardak
DerlemeDijital PlatformNetflix

Anlamlı Kısa Animasyon Filmleri – Netflix

Hepimizin bildiği gibi Netflix, izleyicilerine tek bir platformdan her türde film, dizi ve belgesel izleme fırsatı sunan bir mecra. Eğer hem Netflix’i hem de animasyon filmlerini seviyor ancak uzun olmasın diyorsanız yetişkinlere yönelik anlamlı kısa animasyon filmleri derlememiz tam size göre. Keyifli okumalar…

Tuval

Tuval | Mizah Gastesi

9 dakikalık iç ısıtan bir kısa filmle başlıyoruz: Tuval. Bir kaybın ardından resim yapmaya olan tutkusunu kaybetmiş yaşlı bir adamı izliyoruz. Aile bağlarının önemine dikkat çeken filmde yaşlı adam kaybettiği tutkuyu küçük torunu sayesinde yeniden kazanıyor.

Cops And Robbers

Netflix Cops And Robbers Mizah Gastesi

Irkçılıkla mücadeleye dikkat çeken animasyonda Timoth Ware-Hill rol alıyor. Amerika’da ve dünyanın çeşitli yerlerinde izlediğimiz siyahilere karşı yapılan polis şiddetine değinen film az sürede çok şey anlatıyor. İnsanı ırkçılık konusunda bir kez daha düşünmeye iten Cops and Robbers’ı izleyebilirsiniz.

Angela’nın Noeli

Angela nın Noeli Mizah Gastesi

Hem çocukların hem de yetişkinlerin izleyebileceği Angela’nın Noeli Kısa Filmi 2017’de yayınlandı. Noel arifesinde ailesiyle birlikte kiliseye giden Angela oradaki bebek İsa heykelini koruma ihtiyacı hisseder. bu animasyonu izleyerek duygusal ve içinizi ısıtacak bir 30 dakika geçirebilirsiniz.

Sitara: Kızların Hayalleri Sönmesin

Sitara: Let Girls Dream Mizah Gastesi

1970’lerin Pakistan’ında geçen kısa filmde Pari isimli bir kız çocuğunun hikayesini izliyoruz. 14 yaşındaki Pari pilot olmak istiyor ve hayaller kuruyor. Babasının ise onunla ilgili yaşlı bir adamla evlendirmek gibi başka planları var. 15 dakikalık bu kısa filmde ülkemizde olduğu gibi dünyada da çok önemli bir sorun olan çocuk gelinlere dikkat çekilmiş. Sessiz bir film olan Sitara‘yı izlemenizi tavsiye ediyoruz.

If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You (Short 2020) - Mizah Gastesi

2020 yılında Netflix’te yayınlanan kısa filmin konusu kızlarını silahlı bir saldırıda kaybetmiş iki ebeveynin yas süreciyle başa çıkışı. 12 dakikada tüm duyguları yaşamanızı sağlayacak bu yapım aynı zamanda Oscar ödülüne layık görüldü. Çocuğunu kaybeden insanların nasıl süreçlerden geçtiklerini anlamak için mutlaka izlemelisiniz.

Sizin için derlediğimiz Netflix’te izleyebileceğiniz anlamlı kısa animasyon filmleri bu kadardı. Dilerseniz kendi önerilerinizi de yorumlarda paylaşabilirsiniz. Bu animasyonlar filmlerle artık animasyon filmlerin sadece çocuklara hitap etmediğini daha net fark etmiş olabilirsiniz. Öyleyse yetişkinler için 5 animasyon dizisi derlememize de buradan ulaşabilirsiniz.

Melike Zehra Karadeniz

BluTV İçin Kısa İzleyene Bırakacağı İz İçin Uzun Filmler

önceki yazı

Efsane How I Met Your Mother Replikleri

Sonraki Yazı

Yorumlar

Yoruma Kapalı.