mizahgastesi bardak
Derlemeİnceleme

Film Bulma Rehberi

0

“Aradığım filmi nasıl bulurum?” diyorsanız doğru yerdesiniz. Melikşah’ın bile izlemediği filmleri bu derlemeyi okuduktan sonra rahatça bulabilirsiniz. Gündelik hayatta herkesin çok sık başına gelebilecek olaylardan biri olduğu için bir çare olmak istedik. İşte bu yüzden bir film bulma rehberi oluşturduk. O zaman hadi o filmleri bulalım.

What Is My Movie

uygulama ile aradığım filmi nasıl bulurum

What is my movie” adlı site bu konuda oldukça iyi diyebilirim. Sadece film hakkında aklınızda kalan kelimeleri İngilizce olarak yazdığınızda karşınıza o terimlerle ilgili sonuçları getiriyor. Translate ile çevirdiğiniz kelimelerle bile sağlıklı sonuçlar almanız mümkün. Bu konuda en kolay yöntem de diyebiliriz.

Google

Google'da aradığım filmi nasıl bulurum

Arama çubuğuna “şapkalı çocuk dövüş filmi” ya da “aradığım filmi nasıl bulurum” yazmanız için değil ama daha güzel bir şekilde kullanabilirsiniz. Özellikle görsel aramalarda yine-bakın üstüne basa basa yazıyoruz- “İngilizce” aramalar yaptığınızda olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz. Tabii ki aratırken “movie” yazmayı da unutmamalısınız. Eğer yerli bir filmse, filmin açıklamasında yazılabilecek arama terimleri kullanmanızı öneririm. Ya da film içindeki çok spesifik bir olayı aratırsanız arama sonuçlarını iyi bir şekilde daraltabilirsiniz.

Film Listeleri

Eğer bu popüler bir filmse özellikle film listelerinde rahatça karşılaşabilirsiniz. Filmin türüne göre “reenkarnasyon konulu filmler”, “darbeleri ele alan filmler” vb. aramalarla –hatta şu anda üstlerine basarak- istediğiniz filmi bulabilirsiniz.

IMDb

Imdb'de aradığım filmi nasıl bulurum

Bazılarının sadece filmin kalitesini ölçmek için puanlarına baktığı site aslında dev bir ansiklopedi. Filmin türü, bir oyuncusu ya da yönetmeni aklınızdaysa buradan aratıp geniş sonuçlara ulaşabilirsiniz. Bu, tamamen sizin aklınızdaki bilgilerin ne kadar olduğuyla ilgili. İçindeki bilgiyle IMDb kesinlikle güzel bir araç diyebilirim.

Görsel Arama

görsel arama ile aradığım filmi nasıl bulurum

Eğer elinizde sadece filme ait bir karelik görsel varsa yine Google ya da Yandex üzerinden görsel arama yapıp çok kolay bir şekilde aradığınız filmi bulabilirsiniz.

Sizin için birçok seçenek derledik ama hâlâ “aradığım filmi nasıl bulabilirim” diyorsanız, film bulma rehberi olarak size çıkış yolu da gösterelim. Ya artık yeni bir film izlemenin zamanı gelmiştir, ya da sitemizdeki bildirimleri açıp yeni derlemeleri beklemelisiniz. İlla ki bir derlemede geçiririz (kısmet tabii).  

Mustafa Sercan Aydın
İçerik Editörü / TDK Amiri

5 ”Her Gün İzlemezsem Ölecekmişim” Dizi

önceki yazı

Ekranın Değil Namlunun Ucundaki Gangster Filmleri

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.

Daha Derleme