mizahgastesi bardak
Derleme

Arkadaşlarla Film Gecesi İçin; Felekten Bir Gece Serisi

0

Ülkemizde ilk defa 2009 yılında ‘Felekten Bir Gece’ adıyla yayınlanan, orijinal adı lügatımıza “akşamdan kalma” manasında giren Hangover serisini, arkadaşları ile film gecesi yapmak isteyen herkese tavsiye ediyoruz.

Hangover (Felekten Bir Gece)

Doug (Justın Bartha) evlenmek üzeredir ve evlenmeden önce dostları Phil (Bradley Cooper) ve Stu (Ed Helmes) onu Las Vegas’a götürüp bekârlığa veda partisi düzenlemek isterler. İşler Tracy (Sasha Barrese)’in erkek kardeşi Alan’ın (Zach Galifianakis)’in gelmesiyle bambaşka bir boyuta evrilir. Las Vegas’taki ilk gecelerini hatırlamayan kahramanlarımızın odasında bir kaplan, tavuk, bebek vardır ama damat Phil yoktur. Macera burada başlar.

Hangover 2;

Ülkemizde Felekten Bir Gece Daha olarak 2011’de vizyona giren devam filminde bu sefer Stu evlenmek üzeredir ve bu sefer düğün Tayland’dadır. Önceki macerayı tekrar yaşamak istemeyen Stu bekârlığa veda partisi yapmak istemez. Bu karar diğer üçlüyü pek memnun etmez. Düğünden önce Phil, Doug, Stu, Alan ve gelinin erkek kardeşi sahilde bira keyfi yapmışlardır. Sabah uyandıklarında ise, bilmedikleri bir odada, akıllı bir maymun ve Stu’nun yüzünde bir dövme ve Bay Chow (Ken Jeong) ile uyanırlar. Bu sefer kayıp olan gelinin erkek kardeşidir ve başları bu sefer cidden beladadır.

Hangover 3;

Alan’ın psikolojik sorunları ve şımarıklığı artmaktatdır. Ailesi onun tedavi olması için iyi bir yer bulmuştur ancak Alan’ın tek bir şartı vardır; Ekiple son bir yolculuk! Bunun üzerine Phil, Doug ve Stu toplanmıştır. Fakat işler bu sefer bambaşka bir noktaya evrilir çünkü önceki maceraları yüzünden başları bu sefer mafya ile belaya girer. Kahramanlarımız işleri tekrar rayına koymak ve mafyadan kurtulmak için uğraşır.

Bonus;

Leyla İle Mecnun zamanında bu filme de gönderme yapmıştı.

Berk Şahingöz
İnceleme Yazar / Mıttar Adayı

Gözlerinizden Yaş Getirecek 5 Stand-Up Gösterisi

önceki yazı

31. Ankara Uluslararası Film Festivali Ulusal Uzun Film Yarışması Finalistleri Belli Oldu

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.

Daha Derleme