mizahgastesi bardak
Haber

Avatar 2 ‘nin Çekimleri Tamamlandı!

0

Yapımcı ve yönetmen James Cameron Avatar 2 ‘nin çekimlerinin sona erdiğini duyurdu. Ayrıca James Cameron; 2024 yılında vizyonda olması planlanan Avatar 3‘ün çekimlerinin %95’inin tamamlandığını belirtti.

2009 yılında vizyona giren Avatar filmi; büyük yankı uyandırıp uzun yıllar boyunca dünyanın en çok izlenen filmi olma özelliğini taşımıştı. Avatar 10 sene boyunca taşıdığı unvanı 2019 yılında Avengers: Endgame‘e kaptırdı.

Merakla beklenen Avatar 2 filminin vizyon tarihi şimdiye kadar 8 kez ertelendi. Pandemi nedeniyle çekimlerine ara verilen filmin çekimleri geçtiğimiz mayıs ayında Yeni Zelanda’da yeniden başladı.

2020 Austrian World Summit çevre konferansı öncesi daha önce Terminatör filminde beraber çalıştığı Arnold Schwarzenegger ile konuşan Cameron, Avatar 2‘nin %100 tamamlandığını söyledi.

Cameron, yaptığı görüşmede şunları dile getirdi;

COVID, herkesi vurduğu gibi bizi de vurdu. Prodüksiyonda dört buçuk ay kaybettik. Bunun sonucunda filmi Aralık 2022’de gösterilecek şekilde erteledik. Bu zaten duyurulmuştu. Bu, filmi bitirmek için daha bir yılım var anlamına gelmiyor çünkü Avatar 2’yu teslim ettiğimiz gün Avatar 3’yi bitirmek için çalışmaya başladık. Şu an Yeni Zelanda’da çekim yapıyorum. Geriye kalan live-action sahnelerini çekiyoruz. Gitmek için yaklaşık yüzde 10’luk bir kısım kaldı. Avatar 2’yu yüzde 100 bitirdik ve Avatar 3’nin yüzde 95’ini tamamladık.

Ferdi Çelik
Atanamayan Muhabir / Gastronot

Bir Zeki Demirkubuz Yalnızlığı: Bulantı

önceki yazı

Bugünü Bize Emanet Eden Geleceğin Sahipleri Çocukların Sorunlarını Ele Alan Filmler

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.

Daha Haber