mizahgastesi bardak
Derleme

Avrupa Yakası Dizisinden 5 Efsane Karakter

0

Avrupa Yakası karakterlerini anlatmakla bitiremeyiz . Hepsi o kadar içimizden , hepsi o kadar biz ki; neresinden başlasak bilemedik. Sizler için Avrupa Yakası’nın unutulmaz 5 karakterini derledik. Umarım beğenirsiniz..

5. Fatoş Akın

Fatoş karakterini Şenay Gürler canlandırıyor. Fatoş Avrupa Yakası dergisinde editörlük yapan her kadının örnek alması gereken güçlü bir karakter. Oturmasını kalkmasını bilen kendi ayakları üzerinde durabilen efsanevi karakterlerden. Fatoş tam bir moda düşkünüdür ve yaş takıntısı vardır. Sanırım abla desek o an gırtlağımıza çökerdi 🙂 Derginin çaycısı Tanrıverdi’yle aşk yaşamaktadır. Birde önceki eşinden bir oğlu vardır.

4. Şahika Koçarslanlı

Şahika karakterine can veren Binnur Kaya burada da yeteneğinden söz ettiriyor. Şahika karakteri halktan tamamen kopuk, her istediği anında olacak olan halkın burjuva kısmından. Koca kadın olmasına rağmen istediği olmayınca adeta şımarık bir kız çocuğuna dönüşen zengin mi zengin bir karakter. Hatta Burhan Altıntop bu zenginliğinden ötürü Şahika karakterine gönlünü kaptırır.

3. Gaffur Aksoy

Dizinin belkide en orijinal karakterlerinden biri olan Gaffur’u Peker Açıkalın canlandırıyordu. Onu takım elbise giyse bile altına mutlaka giydiği çizgili pijamaları ve çakkıdı dansıyla tanıdık. En büyük aşkı Aslı Sütçüoğlu’ydu. Haliyle en büyük düşmanı da Aslı’nın kocası Cem’di. Gaffur apartmanın kapıcısının oğluydu. Arada Burhan’ı darlayan biraz psikopat bir karakterdi.

2. Makbule Kıral

Alaturka ve evde kalmışlığıyla dizide yerini alan Makbule karakterini Hasibe Eren canlandırmaktadır. 80’lerden kalma kıyafetleri ve saç modeliyle hala kendini genç kız sanan Makbule karakteri evde kalmış olmasına rağmen çok güler yüzlü çok sevecen bir karakter. Türkçeyi bir türlü doğru telaffuz edemeyişi kendine has kelimeleriyle diziye ayrı bir renk katıyor. Burhan Altıntop’ a platonik aşıkken Burhan ‘ da Makbule’nin aşkına üstündeki tapulardan ötürü karşılık veriyor.

1. Burhan Altıntop

Çikilaataa yemeliyim 🙂

Engin Günaydın’ın canlandırdığı en efsanevi karakterlerden biri olan Burhan karakteri; egoistliğin zirvesi , repliklerin efendisidir. Sırf servete olan düşkünlüğünden ötürü Makbule karakterine aşık olan, kıvrak hareketleriyle aklımızı başımızdan alan Burhan Altıntop aynı zamanda Avrupa Yakası dergisinin idari müdürüdür. O aslında kendini “ben aslında yoğuum” olarak anlatsa da sen hep kalbimizdesin Burhan Altıntop….

İyi Aile Babası, Yakında Başlıyor!

önceki yazı

‘Yılmaz Erdoğan ile Öğrence’ TRT 2’de Başlıyor!

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.

Daha Derleme