mizahgastesi bardak
Derleme

Ayağınızı Yerden Kesecek Uzay Konulu Filmler

0

Ülkece uzaya gitmeyi konuştuğumuz ve ilk kimin gideceğine karar veremediğimiz bugünlerde uzay konulu filmleri sizler için derledik. Uçsuz bucaksız evreni içeren bu filmler bir yandan akıl sınırlarınızı zorlarken bir yandan da bilim-kurgunun doruklarına ulaşmanızı sağlayacak. Hazırsanız başlayalım.

Passengers

Passengers Mizah Gastesi

Başrollerinde Chris Patt ve Jennifer Lawrence‘ın yer aldığı ve türkçe adıyla Uzay Yolcuları filmi 2016 yılında vizyona girdi. 5000 yolcu ve 258 mürettebatla 120 yıllık bir uzay yolculuğuna çıkan Avalon adlı uzay gemisinin anlatıldığı filmde herkes 120 yıl sonra uyanmak üzere kapsüllerde uyumaktadır ancak başrolümüz Jim Preston bir arıza nedeniyle 90 yıl erken uyanır ve her şey onun uyanmasıyla başlar. Mutlaka izleyin.

First Man

Ay'da İlk İnsan Filmi - First Man - Mizah Gastesi

Ay’a ilk ayak basan kişi olarak bilinen astronot Neil Armstrong’un hikayesinin anlatıldığı filmdir. Aynı zamanda soğuk savaş dönemini de konu almıştır. O dönem ABD ile SSCB arasında yaşanan uzay rekabeti anlatılıyor. James R. Hansen’in yazdığı First Man: The Life of Neil A. Armstrong kitabından uyarlandı.

Gravity

Yerçekimi (Gravity) Filmi mizah gastesi

2013 yapımı filmde Sandra Bullock ve George Clooney başrolü paylaşıyor. Film, Hubble Uzay Teleskobu’nu onarmak üzere uzay görevine giden iki astronotun uzay gemileri parçalandıktan sonra hayatta kalma mücadelesini anlatıyor. Adrenalini hiç bitmeyen ve izleyiciyi gerim gerim geren Gravity (Yer Çekimi) filmi tavsiyemizdir.

Marslı

Marslı filmi mizah gastesi

Bir astronot ve aynı zamanda botanikçi olan Matt Damon’ın (Mark Watney) uzay görevi sırasında kaza sonucu arkadaşlarından ayrılmasıyla birlikte Mars‘ta hayatta kalma mücadelesi anlatılmaktadır. Uzay filmi denilince ilk akla gelenlerden biri olan Marslı filminde başrol Matt, yiyeceğinin bitmemesi için sera bile kurar ve hayatta kalmayı başarır. İzlediğinizde insan aklı ve bilimin mükemmel uyumunu göreceksiniz.

İnterstellar

Yıldızlararası mizah gastesi

Ünlü yönetmen Christopher Nolan‘ın yönettiği Yıldızlararası filmi bir ustalık eseridir. 2014 yılında yayınlanan film tüm dünyada hayranlık uyandırdı ve üzerinden yıllar geçmesine rağmen ilk sıradaki yerini korudu. Matthew McConaughey, Anne Hathaway ve Jessica Chastain‘in başrolde yer aldığı yapım insanoğluna yaşanabilecek gezegenler bulmak için solucan deliğinden geçerek keşif yapmaya giden bir astronot grubundaki Cooper’ın hikayesini konu ediniyor. Hayretle izleyeceğiniz filmi hala izlemediyseniz şiddetle öneriyoruz.

Melike Zehra Karadeniz

Çağatay Ulusoy’lu Kağıttan Hayatlar Filminden Fragman!

önceki yazı

Sahipsiz Bir Kadının Öyküsü: Yatık Emine

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.

Daha Derleme