mizahgastesi bardak
Blu TVİnceleme

Babalara Alkış: Ata Demirer GazinosuBluTV, ‘’Yeni yıla nasıl girersek öyle geçer.’’ sözüne en az bizim kadar inanıyor olmalı ki; yeni yıla bol kahkahalı girelim diye 31 Aralık’ta Ata Demirer Gazinosu’nu yayınladı.

Çerezler, Tatlılar Hayal; Kahkahalar Gerçek

Ata Demirer Gazinosu, ülkemizdeki alışık olduğumuz komedi şovları gibi değil pek. Adının hakkını verecek bir tada sahip gösteride; bolca müzik, türkü, ünlü müzisyen Taşkın Saban şefliğinde harika bir orkestra, her seferinde ayrı bir ülke esintisine sahip kıyafetler, pırıl pırıl genç dansçılar var. Korsan Gazinosu’nda eksik kalan çerezler, içecekler, tatlılar ise hayal. Müzisyenlerin bile çoğu zaman ciddi kalamayıp kahkahalara boğulduğunu gördüğümüz gazinoda tartışmasız gerçek olan şey ise kahkahalar. Seyirciler arasındaki ünlü simalardan müzisyenlere, Ata Demirer’den sahneye çıkan dansçılara kadar herkes gülüyor, herkes gerçekten mutlu. Gülüşlerimizi maskeler ardına gizlemek zorunda kaldığımız şu günlerde bu gazinoya misafir olmak size nasıl iyi gelecek siz hesap edin.

Bol Kahkahalı Bir Müzik Şöleni

Usta komedyen orkestrasıyla prova yaparken, biz bir stadyum dolusu insan evine çat kapı gelmişiz de misafirlikte bize aklına gelenleri anlatıyormuş sıcaklığında geçen gösteride, espriler o kadar güncel ve taklitler o kadar başarılı ki, gösteri bittikten sonra bile kendinizi o espriye gülerken buluyorsunuz. Gazino’da yapılan Tarkan ve Fatih Terim gibi isimlerin içinde geçtiği yazılmış esprilerinin yanında doğaçlamaları da o kadar başarılı ki, mizahın zeka işi olduğunu bir kez daha hatırlıyoruz. Kahkaha kocaman bir pasta ise üstat onun çileklerini kesinlikle müzikle koymuş. ‘’Seni Yakacaklar’’, ‘’Yaşamak Yalan Belki’’ gibi Türk müziğinin unutulmaz şarkılarının yanında daha nice eğlenceli şarkı ve türkünün yer aldığı şovu izledikten sonra, ‘’İyi ki sesinin güzelliğini sebep gösterip bizi komedisinden mahrum etmemiş.’ diyorsunuz. Eğitimli bir sese sahip olduğunu dinlerken de anlayabildiğimiz usta komedyen Ata Demirer, çoğumuzun bildiği gibi İTÜ Türk Musikisi, Devlet Konservatuarı’ndan mezun. Sesi ve esprileri kadar kendisi ile ilgili hikayeler de anlatan Ata Demirer’in, Kuzey Ege aşkının başladığı zamanları ve Olanlar Oldu filmindeki Zafer Kaptan’ın adının hikayesini öğrendikten sonra içimiz ısınıyor.

‘’İstiyoruz ki; sizin için de bizim için de unutulmaz bir gece olsun.’’ diyerek açılan gazinonun kapanışında, soğuk ekran karşısında izleyenlerin bile yüzünü gülmekten sıcacık eden unutulmaz bir gece geçirmiş oluyoruz.

Aslında sözü bu kadar uzatmadan tek bir cümle ile de incelememizi özetleyebilirdik; Yazan-Yöneten-Oyuncu: Ata Demirer. Babalara alkış!

Gülbilge Tuğçe Tefek
Tanısan Gülersin / Nekşflikş Sorumlusu

Frederic Chopin ve Filmlere Konu Olmuş İlginç Hayatı

önceki yazı

Terörün Yıkıcı Etkileri: Kalifat

Sonraki Yazı

Yorumlar

Yoruma Kapalı.