mizahgastesi bardak
Derleme

Beklentiyi Karşılayamayan Komik Aksiyon Filmleri

0

Bazı aksiyon filmleri o kadar kötüdür ki iyi ve sevimsiz veya mantıksız olsalar da yine de izlemeye değer ve çok eğlenceli olabilirler. Sıradan sinema müdavimleri, her zaman en sevdikleri filmler sorulduğunda gösterdikleri sinema başyapıtlarının kullanışlı bir listeye sahiptir . Bunlar; ikna edici anlatıları, yönetmenlik vizyonları veya göz kamaştırıcı performansları ile tanınan filmlerdir.

Bu listede, izleyicilerin açıklayamayacağı şekillerde eğlenceli olma potansiyeline sahip, kasıtlı olarak kötü ve kasıtsız olarak komik aksiyon filmleri var.

Do-Over

Onu sevin ya da ondan nefret edin Adam Sandler, komedide olduğu kadar ciddi dramatik rollerde de iyi bir aktör olduğunu son yıllarda kanıtladı. Ancak Uncut Gems ve The Meyerowitz Stories‘deki performansları her zaman en iyileri arasında yer alsa da Happy Gilmore ve The Do-Over gibi filmlerdeki komik rolleri bile yakın zamanda unutulmayacak.

Uluslararası Bir Suikastçının Gerçek Anıları

Kevin James filmlerinde olduğu gibi Uluslararası Bir Suikastçının Gerçek Anıları, bir yazarın bir yayın karışıklığı nedeniyle bir suikastçı ile karıştırıldığı ilginç bir öncülüğe sahip. Ne yazık ki film gerçek potansiyeline ulaşmakta başarısız oluyor ve sadece ara sıra komik mizah anlayışıyla karşımıza çıkıyor. Bir casus komediden beklenenden çok daha az aksiyona sahip. Öyle olsa bile tipik bir Kevin James hırsını arayanlar kesinlikle hayal kırıklığına uğramayacaklar.

Gülünç 6

Başlığında “gülünç” geçen bir film için The Ridiculous 6 kesinlikle hayal kırıklığına uğratmaz. Bir ton sevimsiz kahkaha ve kasıtlı olarak saçma eylemle tekrarlanan bu film, komedi hayranlarının bir Happy Madison filminden bekleyeceği her şeyi sunuyor. Bununla birlikte, Batı ortamının dışında, Sandler’in prodüksiyon evinden çıkmanın diğer bayat kreasyonlarından çok da farklı olmadığını ve Sandler’in tanınmış hile ve şakalarının bir buçuk saatini ayıran izleyiciler bunu en iyileri arasında sıralayabilir .

Beverly Hills Ninja

Tüm geçen bu yıllardan sonra bile Beverly Hills Ninja hala bir tür takipçiye sahip. Film sadece Japon dövüş sanatlarına komik ama saygılı bir bakış sunmakla kalmıyor, aynı zamanda izleyicilerin 90’ların sonundaki sinemayı kucaklamasına izin veren nostaljik bir çekiciliğe sahip. Eleştirmenler tarafından ezilmiş olmasına rağmen film, bir ninja özentisi masalıyla yeterince yürek ve ruhu masaya getirmeyi başarıyor. Hikayesi zaman zaman kağıt gibi görünebilir, ancak hızlı temposu ve bağımlılık yaratan müzik notası kusurlarının çoğunu telafi ediyor. O kadar kötü ki iyi olmaya çabalayan türden bir aksiyon-komedi ve açıkça bunu başarıyor.

6 Underground

Michael Bay filmleri, görsellerine gelince olağanüstü bir şekilde çarpışmakla ünlüdür. Ancak anlatı açısından biraz daha düşüktür. Benzer bir yolu 6 Underground’da içeren yönetmenin ticari markalarının tüm yüksek oktanlı dövüş sahneleri, pahalı arabalar ve bir sürü patlama var.
Bunu akılda tutarak, filmin “Bayhem” filmi mantık, anlatı tutarlılığı ve sinematik görünümden yoksun olduğu yönündeki eleştirel görüşe rağmen aksiyon severlere heyecan verici bir defalık deneyim sunuyor.

Sky Rojo incelememize buradan ulaşabilirsiniz.

Uğur Bakım
Detay Ustası / Tarantino Reis

N Kuşağı Dizisinden İlk Teaser Yayınlandı!

önceki yazı

Aşılması Zor Film: Nuh Tepesi

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.

Daha Derleme