mizahgastesi bardak
Derleme

Bilim Kurgu ve Aksiyon Sevenler İçin Muhteşem Filmler

0

Film izlemeyi çoğumuz seviyoruz ve zevkimize uygun filmler arıyoruz. Bazen sakince romantik bir komedi izlemek isterken bazen de savaş, bilim kurgu ve gerçeküstü varlıkların dünyasına girmek istiyoruz. Eğer siz de hem aksiyon hem de bilim kurgu tarzındaki filmleri seviyorsanız bu listedeki filmleri denemenizi tavsiye ederiz. Akıl sınırlarını zorlayan ve görsel şölen sunan filmlerimize geçebiliriz.

Pasifik Savaşı

Pasifik Savaşı- Bilim kurgu aksiyon

Dünya denizden gelen canavarların saldırısı altında kalınca eski bir pilot bu yaratıklarla savaşabilmek için teknolojik güçler geliştirir. Bu zorlu mücadelede hem pilot hem de çalışma arkadaşları dünyayı kurtarmak için canları pahasına mücadele ederler. Aksiyon dolu filmi Netflix‘te bulabilirsiniz.

Aquaman

Aquaman- Bilim kurgu, aksiyon filmleri

2018’de yayınlanan film, denizin altındaki medeniyetleri konu ediniyor. Karadaki yaşamdan çok daha ileri bir teknolojiye sahip olan deniz altı, pek çok aksiyon dolu sahneye ev sahipliği yapıyor. Başrolde Jason Momoa‘nın yer aldığı filmde Aquaman‘in görevi kara ve deniz dünyalarının geleceğini kurtarmak ve tüm okyanusun tek gerçek kralı olduğunu kanıtlamak.

Oblivion

Elements of past sci-fi films in 'Oblivion'

Dünyadaki yaşam bir savaş sonucu bittikten sonra Jack Harper isimli komutan hem dünyanın yörüngesindeki insansız hava araçlarının bakımını yapmaktadır hem de insanoğlunun bir zamanlar evi olan dünyayı keşfetmektedir. Uzaylılar tarafından işgal edilen dünya hâlâ onlara ait ve komutanın yolculuk boyunca yaşadıkları heyecan verici.

Yarının Sınırında

Yarının Sınırında bilim kurgu aksiyon

İnsanoğlunun gücünün çok üzerinde bir güce ve teknolojiye sahip olan uzay birliği dünyayı ele geçirmek için girişimlerde bulunur. Tüm dünyanın birlikte savaşması gereken bu savaşta düşman güçlü ve acımasız olmasının yanı sıra telepatiyle anlaşabilen bir tür. Savaşa beklemediği şekilde ani bir giriş yapan subay Bill Cage için kurtulmak neredeyse imkansız. Özellikle de onun gibi zaman döngüsünde sıkışıp kalan bir insan için.

Başlangıç

Bilim kurgu aksiyon Inception

Bilim kurgu, aksiyon ve fantastik filmlerin listelendiği bir yerde Başlangıç filminden söz edilmezse olmaz. Leonardo DiCaprio‘nun en iyi filmlerinden olan Başlangıç, insanların bilinçaltına girmeyi hedefleyen bir casusluk ekibini içeriyor. İnsan aklının sınırlarını zorlayan ve adeta zeka fışkıran film için Christopher Nolan‘ın ustalık eseri diyebiliriz.

İsterseniz daha önce değerli takipçilerimizden gelen bilim kurgu film önerilerini derlediğimiz yazımıza da buradan ulaşabilirsiniz.

Melike Zehra Karadeniz

Bir Farklı Platform Gain’de İzlemeniz Gereken 5 Farklı Yapım

önceki yazı

Exxen’e Yeni Bir Gerilim Hikayesi Geliyor: Ölüm Zamanı

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.

Daha Derleme