mizahgastesi bardak
İnceleme

Bir Başarı Hikayesi: Yasemin Sakallıoğlu

0

Ülkemizde sosyal medyanın yaygınlaşmasıyla birlikte pek çok yeni isimle tanıştık. Yasemin Sakallıoğlu da onlardan biri. Karadeniz şivesiyle çektiği bir videonun internette hızla yayılmasının ardından birçok farklı tiplemesiyle sosyal medyada içerik üreten Sakallıoğlu, giderek artan bir takipçi sayısına ulaştı. Şimdilerde milyonlarca takipçiye sahip olan Yasemin Sakallıoğlu kendi filmi Zengo‘nun hem başrolünde yer aldı hem de senaryosunu yazdı. Aynı zamanda Jet Sosyete ve Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizilerinde gördüğümüz Sakallıoğlu’nun dipten zirveye yolculuğuna birçoğumuz tanık oldu. O halde Yasemin Sakallıoğlu’nu daha yakından tanıyalım.

Stand-up

Yasemin Sakallıoğlu stand up- Mizah Gastesi

Bir kadının izleyicilerin ön yargısıyla karşılaşabileceği birçok alandan biri şüphesiz ki stand up. Bu yüzden ülkemizde kadın stand up’ı giderek artsa da hala az. Yasemin Sakallıoğlu ise bu azınlığın içinde, BKM‘de stand-up gösterileri yapıyor ve gelen izleyicilere anılarını mizah yoluyla anlatıyor. Umuyoruz ki dünyanın birçok yerinde olduğu gibi ülkemizde de kadın stand-up gösterileri yaygınlaşır.

Zengo

Zengo Mizah Gastesi

Girişte de bahsettiğimiz gibi Yasemin Sakallıoğlu’nun instagram tiplemelerinden biri olan Zengo, Şahan Gökbakar‘ın yönetmenliğinde filme uyarlandı. Senaryo Sakallıoğlu’na ait ve film 2020 yılının Mart ayında vizyona girdi. Tahmin edeceğiniz üzere pandemi nedeniyle aradığı gişeyi bulamayan film hem iyi hem de kötü birçok izleyici yorumu aldı. Bizim için de filmin bazı eksikleri ve fazlalıkları vardı ancak bu Yasemin Sakallıoğlu’ndan ileride daha iyi projeleri göremeyeceğimiz anlamına gelmez.

Hem Yasemin Sakallıoğlu’nu hem de ülke sinemamızı destekliyor, Zengo filminin fragmanını aşağıya bırakıyoruz, izlemek isterseniz Netflix’te bulabilirsiniz.

Melike Zehra Karadeniz

Babalar Gününe Özel İzlenilecek Filmler

önceki yazı

Harika HBO Dizisi Olabilecek Filmler

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.