mizahgastesi bardak
İncelemeNetflix

Bir Kraliyet Masalı: Bridgerton

0

Bridgerton, 19. yüzyıl başlarında geçen ve Londra sosyetesinde nüfuzlu bir aile olan Bridgerton ailesinden esinlenerek oluşturulan dizidir. 2020 yılının Aralık ayında Netflix‘te izleyiciye sunulan Bridgerton dizisinin ilk sezonu büyük beğeni topladı. 2. sezonunun önümüzdeki aylarda yayınlanmasını beklediğimiz dizinin konusu için tam bir masal diyebiliriz. Dük, düşes ve prenseslerin büyük bir ihtişamla boy gösterdiği dizi bu ihtişamın arkasındaki hırs ve mücadele perdesini izleyiciye aralıyor. Her yıl evlenecek yaşa gelen soylu aileler, kızlarını balo ve etkinliklerde eş adaylarını bulmaları için süslüyorlar ve eş adayını en kısa sürede bulan genç kızlar bu amansız mücadeleden ayrılarak yerini diğerlerine bırakıyor. Bridgerton ailesinin en büyük kızı Daphne Bridgerton‘ın yaşadıklarını konu alan dizinin başyapımcısı Shonda Rhimes ve yaratıcısı Chris Van Dusen. Julia Quinn’in çok satan Bridgerton roman serisinden uyarlanan dizi, izleyenleri alıp 1800’lü yılların Londra’sına götürüyor.

Esas Kız ve Esas Oğlan

Bridgerton daphne simon mizah gastesi

Dizinin başrolünde yer alan Phoebe Dynevor (Daphne Bridgerton) ve Regé-Jean Page (Simon Basset) hem tutkulu hem de enerjik bir aşkın kahramanları olarak karşımıza çıkıyor. İlk bölümlerde anlaşmalı bir flört etme yalanı ile yakınlaşan ve biz Türk izleyicilere yaz dizisi konusu endişesi yaşatan bu iki aşığın daha sonra dayanamayıp aşklarını itiraf etmeleriyle ilerleyen hikayede beddua almamak için başka spoiler vermeyeceğiz.

Siyahi Bir Dük: Simon Basset

Bridgerton Simon Basset Mizah Gastesi

Günümüzde ten renginden kaynaklanan ırkçı ön yargıların seslerini hala duyuyorken 19. yüzyılda geçen bir dönem dizisinde siyahi bir dük görmenin hepimiz için ilgi çekici oldu. Simon Basset karakteri dizideki genç kız ve anneler tarafından oldukça talep gören bir damat adayı olarak izleyiciye sunuldu. Özellikle de çocukluğumuzda dinlediğimiz masallardan izlediğimiz çizgi filmlere her hikayede beyaz prenses ve prense tanıklık eden bizler için Bridgerton dizisi bu çeşitliliği sunarak tam olarak amacına ulaştı diyebiliriz.

Kostümler

Bridgerton Kostümler Mizah Gastesi

Bridgerton dizisinde izlediğimiz birbirinden özenli kıyafetlerin tasarımcısı 71 yaşındaki Ellen Mirojnick. Her bir detayı düşünelerek hazırlanmış kraliyet kostümlerinin yapım aşaması 5 ay sürmüş. Terzilerden süsleme departmanına kadar 238 kişilik bir ekibin yoğun çalışması sonucu 7500 kostümün ortaya çıkarıldığı diziyi henüz izlemediyseniz şiddetle tavsiye ediyoruz.

Melike Zehra Karadeniz

Adım Başı Kafe Dizisinin Çekimleri Tamamlandı

önceki yazı

5 Ayrı Platformdan 5 Klasikleşmiş Komedi Filmi

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.