mizahgastesi bardak
Haber

‘Bir Nefes Daha’ Filminden Yeni Teaser Yayınlandı

0

2014 yılında Deniz Seviyesi  filmiyle isminden söz ettiren Nisan Dağ‘ın hem yazıp hem de yönetmen koltuğunda oturduğu ‘ Bir Nefes Daha’ filminden yeni teaser yayınlandı. Yayınlanan teaserda, bugünün sesi rap müziğin geçmişte olduğu gibi bir yeraltı sahnesinde icra edildiğini izliyoruz. Ayrıca filmin müziklerinde imzası olan Da Poet’e de selam gönderiyorlar.

Film, dün gece Tallinn Black Nights Film Festivali‘nde ana yarışma bölümünde dünya prömiyerini gerçekleştirdi. Bir Nefes Daha, Karaçınar Mahallesi’nde yaşamını sürdüren genç ve yetenekli bir rapçi olan Fehmi’nin uyuşturucu ile mücadelesi ve eski bir Dj olan Devrin’e olan aşkı konu ediniyor.

2014 yılında çektiği belgesel vasıtasıyla Sulukule’yi ziyaret eden Nisan Dağ, oradaki hip hop kültürünü keşfetti ve oradan kopamadı. Bir Nefes Daha’yı da burada yaşadıklarından yola çıkarak kaleme aldı. Filmi oyuncu kadrosunda ise Oktay Çubuk, Hayal Köseoğlu, Ushan Çakır, Ismail Zagros, Eren Çiğdem, Görkem Kasal ve Müfit Kayacan yer alıyor. müziklerini Türkçe Rap’in sağlam isimlerinden; prodüktör, beatmaker ve mc Da poet‘in (Ozan Erdoğan) imzası bulunuyor. Bir Diğer isim Hayki (Ragıp Aytuğ Tunal) ise oyunculara rap konusunda koçluk yaparak yol gösterdi.

Ferdi Çelik
Atanamayan Muhabir / Gastronot

Önce Senaryosu Sonra Kitabı Yazılan Filmler

önceki yazı

Formula 1 İzlemek İçin 5 Sebep

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.

Daha Haber