mizahgastesi bardak
Derleme

Bir Nesle Nas Suresi Ezberlettiren 5 Özgür Bakar Filmi

0

Korku filmleri, ülkemizde de aşığı çok olan bir film türü. Ülkece her şeyimiz farklı olduğu için korku kültürümüz de farklı. Yabancılardaki gibi terkedilen perili evlerden korkmuyoruz. Korkumuz köydeki terkedilmiş ev. Ya da şişman veya gözlüklüysek sorun yok. Ama köyün hocasına giden kişiysek sıkıntı başlıyor. Özgür Bakar da ‘’Ben korkmuyorum o tarz filmlerden ya’’ diyenlerin geceleri uykusunu kaçıracak filmler yapıyor. Biz de bunları sizin için listeliyoruz.

5. Ammar Cin Tarikatı

Bir Nesle Nas Suresi Ezberlettiren 5 Özgür Bakar Filmi


Filmde, Feride ve sevgilisi bir grup arkadaşıyla hafta sonu bir dağ evine gidiyorlar. Sadece bu kısmı bile başlarına nelerin geleceğini tahmin etmemize yetiyor. Film; ‘’Bazı günahların bedeli çabuk ödenir.’’ sloganından hareket ediyor. Filmin sonunda günahın ne olduğunu anlıyoruz zaten. 2014’ün mart ayında gösterime giren film, korkuttuğu kadar da geriyor. Senaryosunu Özgür Bakar ve Alper Kıvılcım ele almış. Filmde aynı zamanda Halil Sezai, Ozan Akbaba gibi izlemekten keyif aldığımız isimler de yer alıyor.

4. Alem-i Cin

Bir Nesle Nas Suresi Ezberlettiren 5 Özgür Bakar Filmi


25. yaş gününden sonra korkunç kabuslar gören Yeliz adlı genç bir kadının hikayesini anlatıyor. Filmin bizce senaryosunda değindiği ince konular var. Senaryosu, korku filmi olmasına rağmen bazen düşük bazen yüksek tempoda değil. Filmin temposu son dakikaya kadar yüksek kalıyor. Bol karanlık sahneleri ve ses efektleriyle, korkmuyorum diyenlerin bile uykuya dalmasını geciktirecek bir film.

3. Azazil: Düğüm

Bir Nesle Nas Suresi Ezberlettiren 5 Özgür Bakar Filmi


Filmde Cansu adında bir kız annesi babası vefat ettikten sonra teyzesi ve eniştesi ile kendisine miras kalan evde yaşıyor. Mutlu bir ilişkisi olduğu sevgilisi ile gezmeye giderken sevgilisi bir köpeğe çarpıyor. Olaylar o günden sonra sarpa sarmaya başlıyorlar. Azazil’in kelime anlamının ‘’secde etmeyen şeytan’’ olduğunu bilen az kişi filmin konusunu az çok tahmin edebiliyor. 2014 yapımı film korku severlerin çoğundan beğeni almış.


2. Deccal

Bir Nesle Nas Suresi Ezberlettiren 5 Özgür Bakar Filmi


Filmde, 6.6.2016’da doğan bir bebek tüm dünyaya kötülük yayacak bir felaketin kehaneti. Türk ve Avrupalı bazı gizli teşkilatlar bu kehaneti engellemek için bebeğin peşine düşüyorlar. Konusu şeytani bir bebeğin doğumu ile başlayıp çok başka yerlere uzanan bir film. Senaryo koltuğunda Özgür Bakar ve Alper Kıvılcım’ın oturduğu film, uzun süren sessizliklerden sonra ani yükselişleri ile izleyenleri epey geriyor.


1. Üç Harfliler 2: Hablis

Bir Nesle Nas Suresi Ezberlettiren 5 Özgür Bakar Filmi


Filmde terkedilmiş bir evle kopmayan bir bağı olan kötü bir ruh var. Bu kötü ruh ailesiyle mutlu bir hayat süren genç kadına musallat oluyor. Filmin ters köşe sonu, sizi korkuturken şaşırtıyor. Korku severlerin sevdiği gibi sürükleyici bir anlatımı var. Filmin yönetmen koltuğunda Murat Toktamışoğlu var. Yardımcı yönetmen olarak da Özgür Bakar ve Alper Kıvılcım’ı görüyoruz. Senaryosu Murat Toktamışoğlu’na ait filmi Netflix’ten izleyebilirsiniz.

Gülbilge Tuğçe Tefek
Tanısan Gülersin / Nekşflikş Sorumlusu

İzleyenleri Farklı Dünyalara Götüren Fantastik Filmler

önceki yazı

İnsanın Doğasını Anlatan Doğa ile İlgili Replikler

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.

Daha Derleme