mizahgastesi bardak
Blu TVDerleme

BluTV Yerli Filmleri – İzleme Listenizi Güncelleyin!

işe yarar bir şey filmi

BluTV yerli filmleri ve dizileriyle oldukça dikkat çeken bir platform. Gün geçtikçe içeriklerine yenilerini katmaya ve zenginleştirmeye de devam ediyor. Yabancı yapımlar kadar yerli yapımlara da önem verip bu yapımları destekliyor. BluTV’de yer alan yerli filmleri bir araya getirdik.

BluTV yerli dizileri ile dikkatleri uzun süre üstünde tuttu. Bir yandan orijinal BluTV filmleri de eklenince bu platformun film ve dizi tüketicilerini bir müşteri hâline getirdiğini rahatça söyleyebiliriz.

Saf

Saf- blutv yerli filmleri

Dünya prömiyerini Toronto Film Festivali’nde yapan Saf filminin başrolünde Saadet Işıl Aksoy ve Erol Afşin yer alıyor. Gecekonduda yaşayan genç bir çift mahallelerine kentsel dönüşüm geleceğini duyunca endişeye kapılır ve yolları göçmen bir aileyle kesişir. Göçmen sorununa değinen film pek çok ödüle layık görüldü.

Oray

Oray- blutv yerli filmleri

Mehmet Akif Büyükatalay’ın yönetmenliğini yaptığı Oray‘da Avrupa’da yaşayan müslümanların içinde oldukları durum anlatılıyor. Başrol karakteri Oray’ın kararsızlıkları ve düşünceleri aktarılan film 69. Berlin Film Festivali’nin en iyi ilk filmi seçildi.

Ana Yurdu

Ana Yurdu - blutv yerli filmleri

Esra Bezen Bilgin ve Nihal Koldaş’ın başrolü paylaştığı film dünya prömiyerini 72. Venedik Film Festivali’nde yaptı ve 49. SİYAD Ödülleri’nde En İyi Film Ödülü’ne layık görüldü. Senem Tüzen’in ilk uzun metraj filmi olan Ana Yurdu filminde bir anne ve kızın öyküsü anlatılıyor.

Toz Bezi

Toz Bezi filmi - blutv filmleri

Evlere temizliğe giden iki kadının hikayesinin anlatıldığı film 2015 yapımı. Nazan Kesal ve Asiye Dinçsoy’un başrolde oldukları Toz Bezi filmi 35. İstanbul Film Festivali’nin Ulusal Yarışma bölümünde Altın Lale’nin sahibi oldu. Ahu Öztürk’ün yönetmenliğini yaptığı film ülkemizdeki pek çok temel sorunu ele almasıyla takdir topladı.

İşe Yarar Bir Şey

İşe Yarar Bir Şey

BluTV yerli filmleri arasından en çok dikkat çeken filmlerinden olan İşe Yarar Bir Şey, Pelin Esmer’in yönetmenliğini yaptığı yerli bir film. Öykü Karayel, Yiğit Özşener ve Başak Köklükaya‘nın başrollerinde olduğu film iki kadının bir tren yolculuğu esnasında tanışması ve bir adama doğru yolculuk etmelerini anlatıyor. Eğer izlemediyseniz izlemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

Bu BluTV yerli filmleri arasından hangilerini izlediniz, yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz. Ayrıca BluTV aboneleri için kaçırılmaması gereken belgeseller için buraya tıklayınız. Bu filmleri hemen izlemek için de buraya tıklayabilirsiniz.

Melike Zehra Karadeniz

How to Sell Drugs Online (Fast): Yeni Nesil Baron

önceki yazı

Sosyal Konulu Drama Dizileri

Sonraki Yazı

Yorumlar

Yoruma Kapalı.