mizahgastesi bardak
Blu TVİnceleme

Bozkır: Alışılmışın Dışında Gizem Dolu Bir Polisiye

Bahadır İnce’nin yönettiği, Levent Cantek, Ali Demiral ve Barış Erdoğan’ın senaryosunu yazmış olduğu Bozkır dizisinde Yiğit Özşener ve Ekin Koç başroldedir. Altan Erkekli gibi usta oyuncularında yer alması hoş bir uyum katmıştır.

KONUSU

Başkomiser Seyfi yardımcısı Nuri Pamir ile beraber bir çocuk cinayetini araştırmaya koyulur. Başlarından geçen ve geçmiş olan olayların psikolojisi üzerinden karakterlerin özel hayatlarını da konu alır.

“Aklımıza yatan kalbimize de iyi gelecek mi?”

Bu replikte akıl ve mantığın duygularla tamamen ters orantılı olduğunu vurgulayarak adalete karşı olan bakış açımızı sorgulatıyor.

“Bi’ gün yanlış bir karar vermiştim etrafımda kimse yanlış yaptığımı düşünmüyor bana hak veriyordu herkesin onayladığı yanlış sayılmıyor. O gün kendimi didiklemeyi bıraktım.”

Seyfi amirim, “insanlar parayı sever, zenginleri sevmez” derdi. İllaki biri konuşur.

“Adalet zamanın kölesidir Nuri Pamir, sikilir durur.”

Bu dizide gerçek hayatta da olduğu gibi “adaleti” aklımızın, kalbimizin ve zamanın kölesi yaptık. Kefelerine binmeseydik eğer ne zamanın kölesi olurdu, ne üç kuruşluk akılların mantığında yer aramak zorunda kalırdı, ne de ıslah olmayan kirli kalplerin vicdanına sığınırdı…

Bozkır dizisini replikleriyle birlikte sizler için inceledik. Siz de film hakkındaki görüşlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz. Dilerseniz içinde Bozkır filminin de olduğu BluTV’nin ateş eden yerli yapımlarına gitmek için de buraya tıklayabilirsiniz. Hatta oyalanamam direkt diziye gitmek istiyorum derseniz de buraya tıklayabilirsiniz.

The Last Czars: Rus Tarihinden Tadımlık Mini Dizi

önceki yazı

Şener Şen Karakterleri: Yeşilçam’ın Unutulmazları

Sonraki Yazı

Yorumlar

Yoruma Kapalı.