mizahgastesi bardak
Ayın YazarıİncelemeNetflix

Çok Şükür: Death To 2020

0

Netflix, içinde 2020 geçmesine rağmen izleyicilerin yüzünü güldürecek yapımı Death to 2020’yi yayınladı. Black Mirror yapımcılarının elinden çıkan yaklaşık 1 saat süren komedi adeta parodi, kinaye ve iğneleme cenneti gibi.

Usta Oyuncu Kadrosu ve Tiplemeler


Yapımın usta oyuncu kadrosunda Samuel L. Jackson, Hugh Grant, Kumail Nanjiani, Lisa Kudrow, Cristin Milioti, Diane Morgan gibi başarılı isimler yer alıyor. Oyunculuklar kadar tiplemeleri de iyi olan komedide; İngiliz Standart Vatandaşı, Resmi Olmayan Beyaz Saray Sözcüsü, İnsan Sevmeyen Psikolog, Amerikalı Gizli Irkçı Ev Hanımı’gibi daha adını okuyunca bile tebessüm ettiren tiplemeler var. Tiplemelerle yapılan röportajlar şeklinde ilerleyen komedide boşa geçirilen ve aksiyon alınmayan tek bir replik yok.

Konusu

Türkçeye ‘’2020 Bit Artık’’ olarak çevrilen filmde, sosyal medyanın bilgi kirliliğinden ırkçılığa, siyasetten pandemiye kadar her konu işleniyor. Fakat adından anlaşılacağı gibi küresel çapta bir 2020 filmi değil. Yarısından sonra, Amerika’nın iç işleriyle ilgili bir seçim parodisi filmi havasını veriyor. Genel bir 2020 özeti izleyeceğini düşünen okuyucularımız hayal kırıklığına uğrayabilir. Ama bu tamamen pandemi gündemiyle dolu iç karartıcı bir film izlemekten daha kötü değil elbette. Filmin geneline baktığımız zaman ülkemizde çekildiğini hayal bile edemiyoruz. Olayları farklı bir açıdan ele alan, yalnız olmadığımızı hissettiren, yüz güldüren bir film olmuş Death to 2020. Güldürdüğü kadar finalindeki soruyla düşünmeye de iten filmin bize göre yine en güzel yanı; 2020’nin bitmiş olması.

Merak edenler için filmin fragmanını da buradan izleyebilirsiniz.
Gülbilge Tuğçe Tefek
Tanısan Gülersin / Nekşflikş Sorumlusu

Dizilerde Bizleri Derinden Etkileyen 5 Şiir

önceki yazı

‘Yün Bebek’ BluTV’de!

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.