mizahgastesi bardak
İnceleme

Dolardan Hızlı Yükselen Komedyen: Hasan Can Kaya

0

Daha önce yaptığımız mizah takvimlerinde fazlasıyla dile getirdiğimiz, son günlerin yükselen komedyeni, YouTube’un yeni gözdesi, dolardan hızlı yükselen başarılı komedyen Hasan Can Kaya’yı severek takip ediyoruz. Kendisi son aylarda Konuşanlar Talk Show adlı komedi programında seyircilerle interaktif bir gösteri gerçekleştiriyor. Bu da kendisinin komedyenliğinin ne kadar ezbere dayalı olmadığını ve yeteneğini gözler önüne seriyor.

Hasan Can Kaya’yı gelin hep birlikte daha yakından tanıyalım!

Kendisi 1989 Güngören doğumlu. Çocukluğundan beri sokak arası mizahına aşina olan komedyen, gülmeyi fazlasıyla sevdi. Gülme sevdası zamanla güldürmeye adım atmasına yol açtı. Lise yıllarındayken kendi tabiriyle ”amaçsızca şaka yaptığı bir dönemde” tiyatro izlemeye gitti ve komedyen olmak istediğine karar verdi.

Daha sonra kendi mizahını yapmak ve kendi inandığı yolda yürümek için setlerde çalışmaya başladı. Sektörde çalıştığı sıralarda mobbinge uğrasa da mesleğinden vazgeçmedi. Bu durum da kendisinin bu yola ne kadar fazla inandığını adeta ispatladı.

‘’1 Erkek 1 Kadın’’ dizisinde senaristlik yaparken, senaryo grubundaki arkadaşların da desteği ile standup yapmaya karar verdi. Cem Yılmaz ve Ata Demirer gibi ülke komedisinin önemli isimlerinin çıkış yakaladığı Leman Kültür’de sahne almaya başladı. Başlarda gösterisini izlemeye fazla insan gelmese de, zamanla büyük bir başarı yakaladı ve haftada 4 gün gibi önemli bir sayıda gösteri düzenlemeye başladı.

Bu başarı elbette meyvesiz kalmayacaktı ve bir dizi projesi için aynı ekipte yer aldıkları yönetmen Sultan San ile birlikte bir YouTube kanalı çalışmasına başladı. Ocak 2020’de ilk kişisel projesi ”Konuşanlar Talk Show” çekimlerine başladı ve Mayıs ayında sıfır abone ile kanala ilk programını yükledi. Gösteri o kadar fazla sevildi ki, belki de tanınmanın en önemli kuralı olan kulaktan kulağa yayılma yöntemi ile sayfa yükselişe geçti. Daha 3. ayında 10 milyon izlenmeyi geçen başarılı program, her geçen gün büyümeye devam ediyor.

Konuşanlar Talk Show ile ilgili bazı içimizi ısıtan güzel bilgiler de var. Örneğin; programın ilk bölümleri küçük sahnedeki seyircilerin destekleri ile çekildi. Hatta teknik ekipte yer alan ekip arkadaşları; ya ücret almadan ya da sektörde çalıştıkları paraların çok daha düşüklerine bölümleri çektiler. Maddi anlamda feragat eden ekip, ilerleyen zamanlarda YouTube’un en ünlü programları arasında olma yolunda ilerliyor!

Ayrıca başarılı komedyen Eylül ayından itibaren Stand Up Party adlı gösterisiyle Türkiye turnesine çıkacak. Kapalı gişe gösterilere fazlasıyla alışık olan komedyenin biletlerine internet üzerinden ulaşabilirsiniz.

Süleyman Dindar
metin yazar, içerik üretir.

Yeşilçam’da Türk Sanılan Yabancı Oyuncular

önceki yazı

En sevilen 4 Guy Ritchie filmi

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.