mizahgastesi bardak
Derleme

Dünyanın Sonu Geldi: Kıyamet Konulu 5 Yapım

0

İnsanlığın en çok merak ettiği konulardan biri olan dünyanın sonunun nasıl olacağı bugüne kadar birçok film, belgesel ve diziye konu oldu. Bir deprem mi insanlığın ve dünyanın sonunu getirecek yoksa ölümcül bir salgın mı? Hepimizin merak ettiği kıyamet senaryolarının hayal gücüyle harmanlandığı birbirinden ilginç yapımları biraraya getirdik. Aksiyon ve gerilim sevenler bu filmleri kesinlikle izlemeli.

Melankoli

melankoli mizah gastesi

Danimarka yapımı bir film olan Melankoli’nin yazarı ve yönetmeni Lars von Trier’dir. Trier kendisinde de olan depresif bozukluktan ilham alarak filmi yazmıştır. Filmde Melancholia adlı bir gezegen giderek dünyaya yaklaşmaktadır ve dünyanın sonu gelmektedir. Kendilerini büyük bir endişenin içinde bulan insanlar için ölümü beklemek hiç kolay olmaz. Kirsten Dunst ve Alexander Skarsgård‘ın başrollerde yer aldığı film 2011 yapımıdır.

28 Gün Sonra

28 Gün sonra Mizah Gastesi

Başrollerini Cillian Murphy, Naomie Harris, Megan Burns ve Brendan Gleeson‘ın paylaştığı film korku ve gerilim türündedir. Bir araştırma merkezinde denek maymunların serbest bırakılması üzerine bir salgın ortaya çıkar ve bu salgın bulaştığı her insanı bilinçsizleştiren, cinayete eğilimli hale getiren yaratıklara dönüştürür. Baş karakter Jim, salgın başladığında hastanededir ve çıktığında şehrin tamamen hayalet bir şehre dönüştüğünü görür. Salgından kendini korumaya çalışan insanlar hayatlarını devam ettirmek için amansız bir mücadele verir.

Son Umut

Children of Men / Son Umut (2006) - Mizah Gastesi

2006 yılında vizyona giren film 2027 yılında dünyanın sonunun yaklaştığı bir zamanı konu alır. Londra nispeten daha iyi bir durumda olduğu için farklı noktalardan birçok mültecinin geldiği bir liman konumundadır. Aynı zamanda dünya kısırlıkla mücadele etmektedir ve en genç insanlar 18 yaşına gelmiştir. Theo Faron isimli adam eski karısı vesilesiyle dünya üzerinde hamile olan son kadını kurtarmayı görev edinir.

Wall-e

Wall-e Mizah Gastesi

2008’de vizyona giren animasyon filmi Pixar Animation Studios tarafından yapılmıştır. Gelecekteki iki robotun romantik ilişkisinin anlatıldığı film kıyamet sonrası bir evreni anlatmaktadır. İnsanlar dünyayı terk ederken tüm robotları kapatıp Wall-e’yi kapatmayı unuturlar. Bu robot gezegeni temizlemesi için üretilmiştir. Hem çocuk hem de yetişkinlere hitap eden film şimdiye kadar Pixar’ın an yüksek maliyetli animasyonudur.

Yıldızlararası

Yıldızlararası (Interstellar) Mizah Gastesi

Hayalgücünün sınırlarını zorlayan bir film olan Yıldızlararası, Christopher Nolan‘ın ustalık eseridir. Dünyayı kurtarma temalı filmde astronot Joseph Cooper‘a görev düşer ve yıllar sürecek bir uzay görevine gider. Giderken kavuşacakları güne kadar saklaması için kızı Murphy’e saatini verir. Murphy yıllarca babasını bekler. Güçlü bir baba- kız ilişkisini de izlediğimiz film duygusal bir şekilde biter.

Melike Zehra Karadeniz

Örümcek Adam: MCU Filmlerinin Açıklamadığı Gizli Kalanlar

önceki yazı

Ruhların Kaçışı Film İncelemesi

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.

Daha Derleme