mizahgastesi bardak
Derleme

Efsane Karakterler İçin İlginç Oyuncu Seçimleri

0

Bir filmin karakterleri için oyuncu seçimi oldukça önemli bir unsurdur. Bu yüzden de bu süreç ilginç anlara neden olabiliyor. Biz de sizin için ilginç oyuncu seçimlerini derledik.

Ben Affleck 

Farklı Sebeplerden Dolayı Efsane Rolleri Kazanan  Oyuncular

David Fincher, filmleri için oyuncu seçerken genellikle çok titiz davranır. Ama bazen her şeye tesadüfen karar verir. Yönetmene göre Ben Affleck, Gone Girl‘deki rolünü  gülümsemesinden dolayı aldı. Filmde, gazetecilerin kocasından kayıp karısının bir fotoğrafının yanında durmasını istedikleri bir sahne var ve bunu çok gergin bir gülümsemeyle yapıyor.  Fincher  ” Google Görseller’e göz attım ve halka açık durumlarda bu tür bir gülümseme veren yaklaşık 50 Affleck fotoğrafı buldum. İşte o zaman onun rol için ideal olacağını anladım! ”  

Kate Winslet

Farklı Sebeplerden Dolayı Efsane Rolleri Kazanan  Oyuncular

Titanic‘teki ikonik rolünü almak için O zamanlar az tanınan bir aktris olan Kate Winslet’ çok uğraşmak zorunda kaldı. Menajerinin yardımıyla James Cameron‘ın telefon numarasını aldı ve Rose DeWitt Bukater rolü için ideal olduğu konusunda ısrar ederek onu aramaya devam etti. Kate, ünlü film yönetmenine notla birlikte bir buket gül bile gönderdi . Aktrisin ısrarı konusunda biraz fazla ileri gitmesine rağmen, bu hileler amacına ulaşmasına yardımcı oldu.

Emma Watson

Farklı Sebeplerden Dolayı Efsane Rolleri Kazanan  Oyuncular

Harry Potter serisindeki ana roller için seçmeler uzun sürdü. Yönetmen, yapımcılar Hermione’yi oynayacak doğru kişiyi bulamadı. Sonunda, JK Rowling aramaya katıldı. Bir gün Emma Watson ile telefonda sohbet etti ve sonuçlardan çok memnun kaldı. Sohbetin birçok noktasında, 10 yaşındaki kız, yazarın bir şey söylemesine izin vermeyerek durmadan konuştu. Bu, Rowling’in filmlerde Hermione’yi canlandırmak için ideal bir seçim olacağını düşünmesine neden oldu. 

Chris Hemsworth

Farklı Sebeplerden Dolayı Efsane Rolleri Kazanan  Oyuncular

Yenilmezler‘de Thor rolünü almak için oyuncu küçük bir numaraya başvurmak zorunda kaldı. Hemsworth boyu 1.90′ iken, seçmeler için 1.85 lik bir boy sınırı belirtti yönetmen büyük boylu bir Thor’un diğer karakterleri cüce gibi göstermesini istemedi. Sonuç olarak, Hemsworth boyu hakkında yalan söyleyerek rolü aldı. 

Sophie Turner

Farklı Sebeplerden Dolayı Efsane Rolleri Kazanan  Oyuncular

Sosyal medyanın insanların yaşamları üzerinde ne kadar etkisi olduğunu hepimiz biliyoruz. Ancak, Instagram’daki takipçi sayılarına göre oyunculara bir rolün verildiği veya verilmediği bir durumu hayal edebiliyor musunuz? Günümüz de yaygın bir hal aldı. Game of Thrones‘un yıldızlarından biri içinde bu durum geçerli. Turne, başka bir adaydan daha fazla takipçisi olduğu için seçildi. Sophie’ye göre, seçmelerde ondan daha iyi performans gösterdiğini düşünüyor.   

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz oyunculuk yeteneği her zaman seçmelerin sonucuna göre mi karar vermeli mi? Ve bazı oyuncuların herhangi bir seçme olmadan filmlerde rol alması adil mi? Düşüncelerinizi yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.

Uğur Bakım
Detay Ustası / Tarantino Reis

Netflix, 2021’de Yayınlayacağı Filmlerin Yer Aldığı Bir Video Yayınladı

önceki yazı

Bir Farklı Platform Gain’de İzlemeniz Gereken 5 Farklı Yapım

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.

Daha Derleme