mizahgastesi bardak
Derleme

Efsane Komedi Dizilerinin En İyi Bölümleri

0

Bazen hikâyenin kırılma noktası bazense bambaşka bir hikayeye açılan kapılarla dizilerin en güzel bölümlerini izlemiş oluyoruz. Biz de sizin için sevilen komedi dizilerinin en güzel bölümlerini derledik. Bu derlemeyi yaparken bölümlerin IMDb puanları ve kişisel görüş değerlendirilmiştir. Ayrıca derlememizde yer almayan Perihan Abla, Süper Baba ve Bizimkiler gibi diziler gönlümüzdeki yerinin farklı olması sebebiyle derlememizde ele alınmamıştır.

Friends 1. Sezon 7. Bölüm

10 sezonluk efsane diziyi izlediyseniz eminiz ki son sezonun son bölümlerine farklı bir şekilde bakacaksınızdır. Biz de hikayenin yeni başladığı zamanları ve herkese “friendzone” kavramını öğreten bu bölümü seçtik. Belki diziye yeniden başlamak için bir kıvılcım olur.

How I Met Your Mother 5. Sezon 12. Bölüm

Suit vs. Girl, Türkçe ismiyle takımlar ve kadınlar olarak geçen bu bölüm tam bir müzikal kıvamında. IMDb’de de 9,1 gibi güzel bir puan almış bölüm, dizinin sevilen oyuncusu Neil Patrick Harris (Barney Stinson) tarafından da en güzel bölüm seçilmiş. Açıkçası dizinin son bölümü hariç herhangi bir bölümünü en iyi bölüm seçebiliriz.

Yalan Dünya 54. Bölüm

Avrupa Yakası’ndan sonra Gülse Birsel’in “dönüşüm muhteşem olacak” dediğine yemin edebiliriz ama kanıtlayamayız. Öyle ki Yalan Dünya yayın hayatına süper bir başlangıç yapıp ilk bölümlerde izleyenleri etkisi altına almayı başarmıştı. Dizi, güzel geçen ilk sezonun ardından ikinci sezonda yeni karakterlerin de eklenmesiyle müthiş bir kıvam yakaladı. 54. bölümde Gülistan’ın (Hasibe Eren) Selahattin’i (Olgun Şimşek) yakalama anıysa unutulmadı.

Ekmek Teknesi 29. Bölüm

Biraz naftalin kokan efsane dizimizin bu bölümünü unutulmaz kılan, dizinin kendi kadar efsaneleşmiş Heredot Cevdet’in anlattıklarını dinleyen kişiler arasında milli futbol takımı oyuncularının da olmasıdır.

Beş Kardeş 2. Bölüm

Ödümü Kopardın Sait!
Sen de benim kalbimi kırdın Fahriye.
Sen de benim gururumu kırmıştın Sait.
Sen benim hayallerimi yıkıp gittikten sonra değil mi o Fahriye.
Hayatımı zindana çevirmenden hemen önceydi.
Beni yerin dibine soktuktan hemen sonra yani.
Hayatta yapayalnız kaldığım gün var ya, tam işte o gündü.
Heh işte tam beni terk ettiğin güne denk gelmiş Fahriye.

13 bölümlük dizi, komediyi ele alışıyla efsaneler arasına ismini yazdırmayı başardı. İlk bölümle isteneni veremese de müthiş bir 2. bölüm izlemiş olduk. IMDb de bizimle aynı fikirde olmuş olacak ki 9,1 puan’la dizinin en çok puanı aldığı bölüm olmuştur 2. bölüm.  

Avrupa Yakası 155. Bölüm

Bu moron benim emekli ikramiyemden daha fazla kazanırsa kesinlikle intihar ederim.

Efsane sitkomlardan olan Avrupa Yakası’nda bu bölümün öne çıkmasının bir sebebi de dizinin efsane karakterlerinden Burhan Altıntop’un (Engin Günaydın) bu bölümde daha ön planda olmasıdır. Burhan Var Mısın Yok Musun’a katılıyor ve hayat bir bölümlük güzelleşiyor.

Geniş Aile 49. Bölüm

Şükufem, enine çizgim, boyuna yazgım,
Bazı aşklar imkanla inkar arasındadır. Bense imkan verdiğin için inkar ettim aşkını. Ağzımla söyledim, kulağımla duydum, yaptıklarımla inkar ettim.

Geniş Aile, kendi dilini oluşturmayı başarmış bir diziydi. Onu izleyenleri sokakta rahatça seçebilirsiniz. Hâlâ Ulvi’nin (Bülent Çolak) “hani kardeştik” lafı günlük konuşmalarda yerini koruyor. 49. bölüm ise 93 bölümdeki komedinin bir kez olsun durgunlaşıp bizi duygulandırdığı bölüm olarak hatırlarda kaldı.

Leyla ile Mecnun 52. Bölüm

Leyla ile Mecnun dizisinin her bölümü kendi gibi unutulmazdı. Bu bölümü seçmek hiç de kolay değil haliyle. 17. Bölümde Şekerpare’nin (Selin Şekerci) gelişi özellikle dizinin ve İsmail Abi’nin (Serkan Keskin) en unutulmaz bölümüydü. 52. Bölümü seçmemize neden olan temel olay ise paralel evrenlerin birinde İskender Baboli’nin haliydi. Duygusallığı ve komedisi dozunda olan bu bölümü tekrar tekrar izleyebilirsiniz. Bölüm, IMDb’de de 8,9 puan almış.

Yedi Numara İlk Bölüm – Son Bölüm

Ah be Zeliha! 10 senedir buraya taşınan her öğrenciyi gönlünün kümesine soktun sen zaten.

Vahid (1. bölüm)

İlk bölümüyle de final bölümüyle de hayatımızın bambaşka bir yerinde duran dizinin samimiyetiyle listemizi bitirelim istedik. Öğrencilik hayatını tüm gerçekleriyle, batı ve doğu hayatının yarattığı tezatlıkla, bir ailenin sıcaklığıyla ve hayatın gerçekliğiyle içimizi dolduran dizinin başı da sonu da bizim için bambaşka bir yere sahip.

Kardeş Payı 13. Bölüm

Ekşi Sözlük’te kendi başına entry açtıran bölüm aynı zamanda duygusallığıyla da öne çıkıyor. Tabii ki bu duygusallığın yanı sıra bilinen Kardeş Payı komedisinin de dibini vurulduğu bu bölümde seyircinin ters köşesi çok sert çarpıyor. Dizinin bu bölümü IMDb’de 8,9 puan almayı da başarmış. Açıkçası diziyi hiç izlemeyenler için bile tek başına izlenebilecek bir bölüm.

Siz de bu dizilerden sevdiğiniz bölümleri yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.

Mustafa Sercan Aydın
İçerik Editörü / TDK Amiri

Stand-Up Komedyenlerinin Kaleminden 3 Efsane Yapım

önceki yazı

Fuat Ergin ile ‘Hep Hip Hop’ Yakında Başlıyor!

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.

Daha Derleme