mizahgastesi bardak
Derleme

En İyi Kişisel Gelişim Kitapları

Kişisel olarak gelişmek isteyenler veya kişisel gelişim kitaplarına ilgi duyanlar için mükemmel bir liste yaptık. Öncelikle kişisel gelişim nedir onu cevaplayalım. Kişisel gelişim, kişinin sahip olduğu g potansiyel gücü daha ileri taşıması demektir. Veya şöyle de denilebilir; kişinin kendini tanıyıp, eksiklerini gidermeye çalışması ve içsel yönden kendini tamamlamaya çalıştığı an kişisel gelişim de başlamış oluyor. Gelin hep birlikte bir yerden başlayıp, listemize göz gezdirelim .

Dinle Küçük Adam

En İyi Kişisel Gelişim Kitapları

Avusturya-Macar-Amerikalı psikolog Wilhelm Reich tarafından yazılmış 1946 tarihli bir makaledir. Yayınlanma amacı gütmeden kaleme aldığı bu eser, iki yılın ardından Orhon Enstitüsü tarafından kitap haline getirilerek 1948’de ilk kez yayımlanmıştır.

Kuantum Düşünce Tekniği

En İyi Kişisel Gelişim Kitapları

Yazar B.Cengiz Bahar tarafından 2014 yılında yayımlanmıştır. Neden hep aynı şeyler başıma geliyor? Yaşam amacım ne ? Gibi kendinize sorduğunuz birçok soruya cevap verip, hayatınızın iplerini elinize almanıza yardımcı olacak muazzam bir kitap.

İyi Hissetmek

En İyi Kişisel Gelişim Kitapları

1980 yılında Profesör David Burns tarafından yayımlanan, bilişsel terapi kitabıdır. Birçok psikoloğun hastalarına tavsiye ettiği bu kitap; duygularınızla ve olumsuzluklarla baş etmede size yardımcı olacaktır. Unutmayın! İyi hissetmek iyi hissettiriyor.

Mutluluk Bir Alışkanlıktır

En İyi Kişisel Gelişim Kitapları

Psikoloji alanında çok sayıda başarılı eser vermiş, Maxwell Maltz tarafından 2013 yılında yayımlanmıştır. 30 milyondan fazla kişinin hayatına dokunan eser, mutluluğun dışarıda değil bizzat içimizde olduğuna değinmiştir. Maxwell’e göre mutluluk varılması gereken bir nokta değildir. Mutluluk şu an içinde bulunduğumuz anda saklıdır.

The Secret

En İyi Kişisel Gelişim Kitapları

Rhonda Byrne tarafından 2006 yılında yayımlanmıştır. Dünya çapında 30 milyon okurla buluşup, 50 dile çevrilen mükemmelin ötesinde bir kitap… ” Secret’ı öğrendikçe istediklerinize nasıl olabileceğinizi, nasıl istediğiniz her şey olabileceğinizi, ya da istediğiniz her şeyi nasıl yapabileceğinizi anlayacaksınız. Gerçekten kim olduğunuzu anlayacaksınız. Hayatta sizi bekleyen gerçek kusursuzluğu anlayacaksınız.” ( Tanıtım Bülteninden)

Filme Zamanı Yetmeyenler İçin Birbirinden Etkileyici 5 Yerli Kısa Film

önceki yazı

Böyle Ters Köşe Görülmedi: Behind Her Eyes

Sonraki Yazı

Yorumlar

Yoruma Kapalı.