mizahgastesi bardak
İnceleme

Eski Bihter, Yeni Atiye: Beren Saat

0

Beren Saat, ünlü olmaya başladığı Hatırla Sevgili dizisinden bu yana birçok film ve dizide yer aldı. Bu yapımların önemli bir kısmı izleyici tarafından beğenildi ve Beren Saat‘in adı giderek daha fazla kaliteli yapımlarda görülmeye başlandı. Günümüzde Saat’in adını duyunca bile aklımızda izlenebilir yapım algısı canlanıyorsa sebebi hiç şüphesiz doğru işlerde yer almak, çalışmak ve yetenektir diye düşünüyoruz. Güz Sancısı, Gecenin Kanatları ve Fatmagül’ün Suçu Ne? gibi başarılı yapımlarda yer alan Beren Saat’in en sevilen filmi Uğur Yücel‘le başrolü paylaştığı Benim Dünyam filmidir. En başarılı dizi olarak da hepimizin tahmin ettiği gibi Aşk-ı Memnu dizisini söyleyebiliriz. O halde şimdi yetenekli oyuncuyu daha yakından tanıyalım.

Aşk-ı Memnu

Beren Saat, Aşk-ı Memnu dizisinden önceki süreçte çeşitli projelerde yer aldı fakat ünlü ve popüler bir oyuncu haline gelmeyi Aşk- Memnu dizisindeki Bihter karakteri ile başardı. Dizi yayınlandığı dönem reyting rekorları kırdı ve Türkiye’de en çok izlenen dizi olma ünvanını hala koruyor. Aşk-ı Memnu dizisinin final bölümü ülkemizde her 4 kişiden 3’ü tarafından izlendi. Sadece Türkiye’de değil, Dünya’nın farklı ülkelerinde de izlenen dizi sayesinde Beren Saat ününü ülke sınırları dışına taşımayı başardı. Aşk-ı Memnu’dan sonra Fatmagül’ün Suçu Ne, İntikam ve Muhteşem Yüzyıl Kösem dizilerinde başrolde yer alan oyuncu başarı tablosunu devam ettirdi.

Atiye

Netflix’de yayınlanan 2. Türk dizisi olan Atiye dizisi Hakan: Muhafız’dan daha fazla beğenildi. Hem ülkemizde hem de yurt dışında geniş izleyici kitlesine sahip oldu. Fantastik bir dizi olan Atiye, ülkemizin mistik zenginliği Göbeklitepe’yi konu edinmesiyle dikkat çekti. Kültürel bir miras olan Göbeklitepe’yi tanıtması ve ilgi odağı haline getirmesi hiç şüphesiz ki ülkemize turizm açısından fayda sağlayacaktır. Gerek oyuncu kadrosuyla gerek görüntü kalitesiyle beğenileri toplayan dizinin eleştirildiği ender noktalardan biri diyalogların çeviri gibi olması ve Türkçenin günlük kullanım şekline uymaması oldu. Bu durum da senaristlerden birinin yabancı olmasından kaynaklanıyor. Beren Saat’in oyunculuğu bir kesim izleyici tarafından eleştiri alsa da çoğunluk tarafından beğenildi ve ünlü oyuncu bir kez daha başarıya imza attı.

Beren Saat oyunculuğunun yanı sıra farklı animasyon filmlerine seslendirme de yapıyor. Minyonlar, Cesur ve Oyuncak Hikayesi animasyonlarında Türkçe dublaj için seslendirme yapan Beren Saat bu konuda da oldukça başarılı. Ayrıca toplumsal gönüllülük alanında hayvan hakları ve kız çocuklarının okuması gibi konularda hem maddi hem de manevi destek gösteren Saat’in adı birçok yardım kampanyasında geçiyor. Beren Saat’i başarılarından dolayı tebrik ediyor, toplumsal konulardaki hassasiyeti nedeniyle de teşekkür ediyoruz.

Melike Zehra Karadeniz

Başarılı Bir Film Yapmayı Etkileyen Faktörler

önceki yazı

Yıldız Kadrolu Masumlar Apartmanı Bu Akşam Başlıyor!

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.