mizahgastesi bardak
Derleme

Fantastik Dostlar İçin 5 Fantastik Komedi Filmi

Fantastik filmler her zaman dikkat çekici olmuştur. Bir de bu fantastik filmlerde fantastik komediler olunca aklımıza bir Shaggy şarkısı geliyor. Biz de Mizah Gastesi olarak sizin için komedisiyle bizleri etkisi altına alan 5 fantastik filmi derledik.

Monkeybone

Çok farklı kabuslara sahip bir adamın geçirdiği bir kaza sonucu girdiği bitkisel hayatta çayır çimen yerine kabuslarıyla karşılaştığını görüyoruz. En sevimli kabusu olan Monkeybone ise onun gerçek hayata dikey geçiş yapmanın planlarını kuruyor. İlginç bir ilişkiye seyirci kaldığımız filmde bir çizgi roman tadı da alabiliyoruz.

Şirinler

Uzun süre televizyonlarda izlediğimiz çizgi film sinemaya güzel bir şekilde uyarlandı ve çizgi filmi izlemeyenler için bile kahkaha sebebi oldu. Çizgi filmin bizim için yeri ayrıyken bir de How I Met Your Mother dizisinde Barney Stinson olarak tanıdığımız Neil Patrick Harris’in oyunculuğunu izleyebildik. Bu şekilde fantastik bir maceraya yelkenlerimizi açtık.

Çakmaktaşlar Taş Vegas’ta

Yine döneminin en popüler çizgi filmlerinden olan Taş Devri sinemada da bizi güzel bir şekilde karşılıyor. Evcil hayvanları Dino ve komşuları Moloztaşlar ile harika bir maceraya çıkan Çakmaktaş ailesi bize geçmişle günümüz arasında bir köprü kuruyor ve o köprüde hem mazimizi yad ederken hem de fantastik bir dünyada eğlenmenin yollarını görüyoruz.

Ayı Teddy

Asosyal bir çocuğun yılbaşında aldığı oyuncak ayı, onun hayatını değiştiriyor. O gece şans eseri yıldız kaydığında oyuncak ayısının canlanmasını dileyen çocuk büyüyor ve o ayıyla birlikte sonsuza kadar en iyi dostluğunu bozmuyor. Tabii farklı alışkanlıklar kazanan oyuncak ayısı bize harika bir fantastik komedi filmi için güzel malzemeler veriyor.

Alaaddin

Bu ismi gördüğümüzde ilk aklımıza gelen sihirli lambadan çıkan bir cin ve 3 dilek hakkı. Tabii cin rolünde Will Smith’i gördüğümüzde aklımıza komedi ve macera ikilisi de geliyor ve ortaya harika bir eser çıkıyor. Şarkılarla, danslarla ve esprilerle boyut atlayan film 2019’da vizyona girmişti.

Mustafa Sercan Aydın
İçerik Editörü / TDK Amiri

Uzun Süre Etkisinden Çıkamayacağınız 5 Serdar Akar Filmi

önceki yazı

Ezel Akay’dan Neredesin Firuze Müjdesi!

Sonraki Yazı

Yorumlar

Yoruma Kapalı.