mizahgastesi bardak
Derleme

Gülmeye Abone Olacağınız YouTube’da 5 Mizah Kanalı

0

YouTube’da herkesin bir kanalı olabiliyor. Bu nedenle ana akım medyada yer alamayan insanlar için büyük fırsatlar oluşturuyor. Underground müzisyenler ve kendi düşüncesini özgür bir şekilde ifade etmek isteyenler için de bu fırsat oldukça etkin bir şekilde kullanılıyor. Biz de özellikle mizah konusundaki bakış açılarıyla öne çıkan 5 YouTube kanalı önermek istiyoruz. Hazırsanız derlememize geçelim.

5. Müebbet Muhabbet

Uzun yıllar radyoculuk yapan Cenk Durmazel ve Erdem Uygan’ın sunumuyla gerçekleşen bu mizah kanalı, yine bu iki usta ismin ilginç mizah anlayışını barındırıyor. Absürt mizahın ruhuna erişeceğiniz bu kanalda müebbet ceza değil ödül niteliğinde.

4. Batesmotelpro

YouTube’da uzun yıllardır (takribi YouTube’un kuruluşuna dayanır) içerik üreten bu ekip Sütü Seven Kamyoncular olarak da bilinirler. Birbirinden farklı içeriklerle YouTube’da varlığı sürdüren bu mizah kanalı için oluşacak en verimli diyalog: “Dedi, Naber? Dedim, iyidir? Dedi, ee? Dedim, nee? Dedi, iyidir.” Aynı zamanda YouTube reklamlarından uzak durmak istiyorsanız terapi niteliğinde reklamlara imza atan ve azınsanmayacak bir kitle tarafından (ben de o kitlenin içindeyim, oradan biliyorum) “reklam yap” istekleri alıyorlar. Hatta yine bu kanalda çektikleri Patlak Sokaklar adlı YouTube dizisini filme de dönüştürmüşlerdir.

3. Morkomedyen

Burçlara inanır mısınız? Cevabınız evet de olsa hayır da olsa burçların en bilinen yönlerini mizahî bir dille alan bu kanalı takip etmelisiniz. Murat Genç’in tek kişilik bir orduya dönüştüğü videolarda burçların en komik hallerini görebilirsiniz.

2. Özcan Show

Youtube Türkiye’nin yetişkinlere yönelik tek animasyon çizgi filmi olarak kayıtlarımıza geçen bu mizah kanalı; ele aldığı gündemiyle, konuklarıyla, karakterleriyle ve çizimiyle tamamiyle kendine özgü. Kanalın kendi açıklaması ise: “Özcan Show; emekli fen öğretmeni Radi ve Devlet Malzeme Ofisi’nde kadrolu anatomi iskeleti olarak çalışırken istifa edip kendi Youtube kanalını açan Özcan’ın, her biri birbirinden ilginç maceralarını konu ederek Youtube üzerinden düzenli olarak gösterilen yerli yapım çizgi filmdir.”

1. Konuşanlar

Kendine has sunumuyla talk show ve stand up gösterilerini harmanlayan Hasan Can Kaya’nın sunduğu Konuşanlar; birbirinden eğlenceli konuklarıyla, yeni bölümleriyle ve ekstralarıyla güldürmelere doymuyor. Gösterilere ocak ayında başlayan Konuşanlar, mayıs ayı itibariyle YouTube platformunda da yerini aldı. Kısa sürede yükselen ivmesiyle her komedi dostunun radarına giren bu kanalı biz de gönül rahatlığıyla size öneriyoruz.

Mustafa Sercan Aydın
İçerik Editörü / TDK Amiri

Ölmeden Önce İzlemeniz Gereken 5 Eğlenceli Film

önceki yazı

Yeşilçam’ın En Sahtekar 9 Karakteri

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.

Daha Derleme