mizahgastesi bardak
Derleme

Hâlâ Keyifle İzleyebileceğiniz Eski Diziler

0

Yıllar geçse de bazı dizilerin tadı hep aynıdır. Hep aynı hissi uyandırır içimizde. Şimdilerde eski günler, eski diziler, eski filmler, eski kitaplar daha bir anlamlı İşte bu dizilerden bir kaçını sizler için derledik. Şimdiden iyi seyirler…

En Son Babalar Duyar

(2002)

En Son Babalar Duyar, Eylül 2002’de TRT 1’de yayımlanmaya başlayan, durum komedisi türündeki Türk televizyon dizisidir. En Son Babalar Duyar; 3 kızı, 1 oğlu olan bir babanın, sakin hayatında çocuklarının ve eşinin kendisinden sakladıklarıyla yaşadığı komik olayları anlatır. Mehmet Usta’nın en büyük sorunu ise, kızı Hülya’nın eşi Kadir ve onun söylediği yalanlardır. Hatta bu yalanlar genelde şu cümleyle başlar: “Yaptım ama bir sor, niye yaptım.” Dizinin başrollerinde Levent Ülgen, Ayşegül Atik, Hatice Aslan, Ali Sunal gibi isimler yer almaktadır.

Çemberimde Gül Oya

(2004)

Çemberimde Gül Oya, Çağan Irmak tarafından yönetilmiş tarihsel televizyon dizisi. 12 Eylül 1980 öncesi Türkiye’sindeki yaşamdan kesitleri sunan dizi, ilk gösterimini 3 Eylül 2004’te Kanal D’de yaptı. Yurdanur Eroğlu’nun gençlik hikâyesi 1970’lerdeki üniversite öğrenci olaylarıyla başlar. Sağ ve sol olaylarına uzak olan Yurdanur, solcu bir genç olan Mehmet’le tanışır. Mehmet’in yaşadığı konak, her bir odasında barındırdığı rengarenk tipleriyle izleyenlere apayrı hikâyeler sunacak olan dizinin ana mekanıdır. Dizinin başrollerini Özge Özberk ve Mehmet Ali Nuroğlu paylaşmaktadır.

Dadı

(2001)

Dadı, 2001’de yayınlanmıştır. ABD TV dizisi “The Nanny”nin Türkiye uyarlamasıdır. Melek, sevgilisinin gelinlikçi dükkânında tezgâhtar olarak çalışmakta ve evlilik hayalleri kurmaktadır ancak bir gün sevgilisi ondan ayrılır. İşyerinden ayrılan Melek, zengin bir adamın, Ömer Giritli’nin üç çocuğuna bakmak üzere Dadı olarak işe girer. Çocuk yetiştirme konusunda pek de deneyimi olmayan Melek, kendisine çok yabancı bir ortamda, o güne kadar görmediği kurallarla karşı karşıya kalır. Başrollerinde Gülben Ergen ve Kenan Işık yer almaktadır.

Ruhsar

(1998)

Ruhsar, 1998-2001 yılları arasında Kanal D’de yayımlanmış olan fantastik tarzda bir aile dizisidir. Dizi, Ruhsar ve Mazhar adında iki insanın ölümsüz aşklarını ve başlarından geçen tuhaf olayları anlatır. Başrolleri Hande Ataizi ve Cem Davran paylaşmaktadır.

Asmalı Konak

(2002)

Asmalı Konak, 2002-2003 yılları arasında ATV’de yayımlanan duygusal ve dram türündeki Türk televizyon dizisidir. 2 sezon yayımlanan dizi 54. bölümüyle ekranlara veda etti. Bahar İstanbullu, bürokrat bir ailenin kızıdır. New York’taki sanat eğitimini tamamlarken Seymen ile tanışır. Birbirlerine âşık olan çift evlenmek üzere Kapadokya’ya giderler. Seymen ise Kapadokya’nın gelişmiş, aynı zamanda da geleneklerine bağlı köklü bir ailesinin varisidir. Asmalı Konak denilen muhteşem bir evde ailesi ile birlikte yaşamaktadır. Bahar gelin geldiği yöreye ve Seymen’in yöredeki saygınlığına hayran kalır. Dizinin başrollerini Özcan Deniz ve Nurgül Yeşilçay paylaşmaktadır.

Peki bu eski diziler arasında sizin en unutamadığınız ya da burada görmek istediğiniz dizi hangisi? Yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Motive Edici Filmler: “İlham” Alınan Bir Şeydir

önceki yazı

Bir Başka Polisiye: Knives Out Film İncelemesi

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.

Daha Derleme