mizahgastesi bardak
DerlemeDijital Platform

Harika HBO Dizisi Olabilecek Filmler

0

Her televizyon ağı kendi TV programları yapar. HBO, izleyicileri öncü bilmeden, tamamen HBO’dan geldiği gerçeğine dayanarak HBO şovlarını izlerler. Bu işler genellikle iyi yazılmış dramalar ve komediler, kaba dil ve hatta belki biraz kan ve şiddet vaadiyle gelir. Bir dizi formatında harika olabilecek çok fazla film var, özellikle de HBO tarafından yapılsa. Ve bu filmlerden bazıları mutlaka başyapıt olmasa da HBO tedavisi görmek için harika adaylar olurdu.

Nobody

CIA için eski bir hükümet suikastçısı olan Hutch’ı (Bob Odenkirk) takip eder, evini basan insanlardan intikam alır ve farklı bir büyük film serisi olan John Wick’ten büyük ölçüde etkilenir. Çünkü John Wick’in yazarından çıkmış harika bir iştir. Ve Odenkirk’in TV telif hakkı olduğunu düşünürsek, komedi dizisi Mr. Show‘da başlayıp Breaking Bad ve Better Call Saul‘da  rol almaya devam ettikten sonra HBO’da dizisinin yapılması bir sonraki en mantıklı adımdır.

Django Unchained

HBO, herhangi bir Quentin Tarantino filmini uyarlayabilir ve tv ağının kalıbına en ufak bir şekilde uydurması zor olmaz. Ama Django Unchained, Tarantino’nun tüm filmografisi içinde bir HBO dizisi için en fazla potansiyele sahip. Deadwood‘u yarattığı için HBO Batı suç dramalarına yabancı değil ve Westworld şu anda şu anda en popüler TV dizilerinden biri. Bunun da ötesinde, Django ile keşfedilecek çok şey var ve dizi ülkenin her yerinde ödül toplarken efsane yapımlar arasında yerini alır.

Knives Out

HBO’da zaten birkaç whodunnit dizisi var ancak hiçbiri Knives Out’tan daha fazla potansiyele sahip değil. Film, bir mini diziye sığdırılabilecek şaşırtıcı anlarla dolu. Ve film boyunca, Benoit Blanc’ın kariyeri boyunca çözdüğü pek çok başka gizem ve vaka örneği var. Blanc, Knives Out’ta zaten çok deneyimli bir dedektif olduğu için bir prequel bile olabilir, ancak yaklaşan devam filminin aslında bir prequel olacağına dair bir teori var.

Sicario

Epik, sürükleyici çekimleri seven Denis Villeneuve‘nin yönettiği Sicario, beyaz perdede izlenmesi gereken harika sinema anlarıyla dolu. Ancak HBO her geçen yıl daha fazla epik dizi yapıyor, o kadar ki her bölüme milyonlarca dolar harcıyorlar. Game of Thrones‘un son sezonunda bölüm başına 15 milyon dolarlık büyük bir bütçesi vardı. Hiçbir şey HBO’yu Meksika çeteleri ve ABD hükümeti arasındaki uyuşturucu savaşı hakkında bir diziden daha fazla seyir zevki  katamaz. Dizi, hükümetin görev gücünün daha fazla yozlaşmış gidişatını ortaya çıkarırken Kate Macer’ın yaşadıklarını anlatabilir.

The Raid

Bir polis gücünü, bıçak ve silah kullanan gangsterlerle dolu terk edilmiş bir binaya baskın düzenlediğini gösteren basit bir filmdi. Ancak ikinci film, dünyayı on katına çıkararak diziyi çok daha ileri götürdü. İkinci film düzgün bir şekilde sarılmış olsa da hala dünyada görülecek daha çok şey varmış gibiydi ve hatta devam filmi bir Raid 3 vardı ancak hiç gün ışığına çıkmadı. Bir HBO dizisi, hatta bir mini dizi, The Raid ile harika ilerlerdi çünkü yer altı suç dünyası, ağını The Wire, The Sopranos ve Boardwalk Empire‘ı içeren mevcut kadrosuna tam olarak uyacaktır. Ancak The Raid , inanılmaz dövüş sanatlarıyla dolu olacağı ve denizaşırı ülkelerde gerçekleşeceği için farklı olurdu.

Uğur Bakım
Detay Ustası / Tarantino Reis

Bir Başarı Hikayesi: Yasemin Sakallıoğlu

önceki yazı

Her Şeyiyle Tam Bir Film: Bir Eksik

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.

Daha Derleme