mizahgastesi bardak
Derleme

Her İzlediğinizde Tadı Damağınızda Kalacak 5 Komedi Filmi

0

Ne zaman evde sevdiklerimizle bir araya gelsek bir film gecesi yaparız değil mi? O gecelerin vazgeçilmezi çoğu zaman komedi filmleri olur. Biz de bir nebze olsun yüzünü güldürmek, hatta gülmekten karnınıza ağrılar girmesi için en sevilen 5 komedi filmini derledik. İyi seyirler!

5. Süper Ot / How High (2001)

İki arkadaş kullandıkları bir tür uyuşturucuyla zekalarını geçici olarak en üst seviyeye çıkarırlar. Bu uyuşturucunun etkisindeyken gösterdikleri performans ile Harvard Üniversitesi’ne girerler. Fakat uyuşturucunun etkisi geçtikten sonra düşük zeka seviyeleriyle baş başa kalırlar.

4. Üşütük Popolar / Cool Runnings ( 1993)

Jamaica’nın ilk olimpiyat kızak takımının hikayesinden ilham alan aşırı derecede komik ve eğlenceli bir film. Bu takımı destekleyip onlar için mutlu olduğunuzda, hatta kendinizi onlara tezahürat yaparken bulursanız şaşırmayın.

3. Kötü Dede / Bad Grandpa (2013)

Uçukkaçık “Jackass” serisi dördüncü bölümüyle durmaksızın devam ediyor. Film, 86 yaşında kaçık ihtiyar “Irving Zisman ” ın etrafında gelişiyor. Amerika genelinde çıktığı çılgın turnede ona eşlik eden sekiz yaşındaki torunu Billy ile başlarından geçen eğlenceli bir o kadarda çılgın yolcuğu anlatıyor.

2. Salak ile Avanak / Dumb & Dumber (1994)

Limuzin şoförlüğü yapan Lolyd, ilk görüşte aşık olduğu bir kadını havaalanına bırakır. Ama kadın çantayı havaalanında unutur. Daha sonra Lloyd öyle sanarak çantayı alır ve ona geri götürmeyi kafasına koyar ve ev arkadaşı Harry ile Aspen kasabasına gitmek için yollara koyulur. Film o kadar komik ki gülerken bazı espirileri ve sahneleri kaçırmamak mümkün değil. Bu yüzden en az bir defa daha izlemek gerek.

1. Kutsal Kadeh/ Monty Python and the Holy Grail (1975)

Kral ve şövalyeler gökten gelen bir emir ile İsa’nın kutsal kadehini bulmaya çalışırlar. Kutsal kaseyi bulmak için önlerine çıkan tüm engellerle mücadele etmek zorundalardır.  Terry Gilliam zihninin en yüce örneklerinden biri olan ve tüm zamanların en komik ekiplerinden biri olan Monty Pyton ekibinin kutsal kaseyi arama yolculukları sinema tarihinin en komik filmlerinden biri olarak adlandırılır.

52. SİYAD Ödülleri Sahiplerini Buldu

önceki yazı

En Sevilen 5 Yılmaz Erdoğan Filmi

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.

Daha Derleme