mizahgastesi bardak
Derleme

Hiç Yapılmamış Potansiyel Hit Filmler

0

Bir film yapmak, stüdyo ve çekim sürecine dahil olan herkes için büyük bir risktir. Tabii ki film, Star Wars ya da Yenilmezler’in devamı gibi güvenli bir iş değilse. Bazen risk haklı gösterilmez ve film başarısız olur ve bazen tam tersine görünürde bir sebep olmadan hit olur.

Adil bir şans verilmeyen ve geliştirme cehenneminde sıkışıp kalan bazı projeler de var, bu yüzden dünya onlardan ne çıkacağını asla bilemeyecek. Nick Cage ile Forest Gump 2 veya Superman Yaşıyor’a gerçekten ihtiyacımız var mı? Sanırım asla öğrenemeyeceğiz. İşte hiç yapılmamış potansiyel hit filmler.

Mortal Kombat 3

Eleştirmenler ilk Mortal Kombat’ı pek sevmese de seyirci beğendi. Bugün bile bir klasik olarak kabul edilir. Devam filminin orijinalinden çok daha kötü olduğu ortaya çıktı ve herkes ondan nefret ediyordu. Ama bilin bakalım, üçüncü bölümü sadece bir gişe başarısızlığı olduğunu anlamak için planlamışlardı. Senaryonun ilk taslağını bile onlar aldı! Ne yazık ki, dünya bu şaheseri göremeyecek.

Dünya Savaşı Z 2

İlk filmin sorunları vardı: senaryo birkaç kez yeniden yazıldı, polisle sorunlar vardı ve yapım bütçesi aşırıya kaçtı. Film gişede ılımlı bir başarı yakaladıktan sonra 2019’da alacağımız devam filminin çekilmesine karar verildi. Peki ne oldu? Senarist veya yönetmen bulamadılar; başrol oyuncularının zamanlama sorunları vardı, vb. Bizim için Dünya Savaşı Z 2 yok sanırım.

Süperman Yaşıyor

1998’de Tim Burton, başrolde Nicolas Cage ile birlikte Superman hakkında bir solo film çekmeye başlayacaktı, ancak bir yıllık hazırlıklardan sonra stüdyo üzerindeki kapağı kapattı. Cage, Supes’in büyük bir hayranı olduğu için en üzgün olanıydı. Hatta oğluna Kal-El adını verdi!

Forrest Gump 2

Forrest’in oğlu ve 90’lardaki maceraları hakkında bir film mi? Evet, tabii, onu izlerim. Ama onu hiç görmememizin nedeni senaryonun 10 Eylül 2001’de bitmiş olmasıydı. Evet, bu korkunç bir zamanlama. Hala resmi olarak iptal edilmedi, ancak neredeyse yirmi yıl oldu.

Kill Bill Vol. 3

Quentin Tarantino, üçüncü Kill Bill’i yapmak istedi, ancak senaryoyu hiç geçmedi. Muhtemelen Tarantino’nun beynindeki senaryo dışında bir senaryo olmadığı için. En azından gelinin kızının, annesinin intikamını almasıyla ilgili olacağını biliyoruz.

Uğur Bakım
Detay Ustası / Tarantino Reis

İsimlerini Şarkılardan Alan Unutulmaz Filmler

önceki yazı

Ercan Kesal İmzalı ‘Nasipse Adayız’ Bugün Vizyona Girdi

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.

Daha Derleme