mizahgastesi bardak
İnceleme

Hollywood Neden Artık Christina Ricci’ye Rol Vermiyor?

90’ların çocuk yıldızları arasında Christina Ricci üst düzey yetenekliydi 90’larda arka arkaya birkaç filmde rol aldığı için çok dolu bir kariyere hazırlandı. Ama yaşlandıkça kariyeri yavaşlamaya başladı ve bir süre Christina Ricci hakkında pek konuşulmadı. Pek çok çocuk ünlülerin geçmişteki süper şöhretinı yaşadı. Yıllar geçtikçe daha az filmde rol aldı.

Hollywood Neden Artık Christina Ricci'ye Rol Vermiyor?

Peki ne ters gitti? Ricci, birçok başarılı çocuk yıldızın belirli bir karakter türüne kilitlenen deneyiminin kurbanı oldu. Christina Ricci “Wednesday Addams” ve benzeri rollerde o kadar iyiydi ki kült karakteriyle eş anlamlı hale geldi. Bir oyuncu belirli bir rolde sıkışıp kaldığında ve farklı karakterler için rol alamadığında, buna tipleme deniyor ve Christina Ricci büyük olasılıkla yetişkinliğinde bunu deneyimlemiştir. Bu, Christina Ricci gibi bir aktör için, temelde tipleme ile yaygın olan işleri kabul etmeye istekli değillerse, büyük bir aksilik olabiliyor.

Hollywood Neden Artık Christina Ricci'ye Rol Vermiyor?

Christina Ricci de boy olarak biraz kısaydı. Aslında boy eksikliğini kariyeri için bir meydan okuma olarak gösterdi. Sabah ilk iş olarak beş  yaşındayım ve kamera karşısında çok küçük görünme eğilimindeyim. Muhtemelen Holly Hunter‘ın gittiği yere kadar gidebilirim, o zaman sanırım öyle olacak. 2007’de çok küçük olduğumu hissediyorum ” dedi. Bu kısa boyu, Ellen PageReese Witherspoon ve Kristen Bell gibi boyları benzer kadın oyuncular için bir meydan okuma oldu. 

Hollywood Neden Artık Christina Ricci'ye Rol Vermiyor?

Geçmiş rollerinden mevcut kariyer yolunu etkileyebilecek ek bir yönü, rol aldığı sınırlı filmlerden birkaçıdır. Gıcırtılı temiz bir imaja sahip birçok çocuk yıldızda olduğu gibi, Christinna Ricci genç yetişkinliği boyunca cesur roller üstlendi. Gerçekten sınırı zorladı. Bu roller arasında “The Opposite Sex”, “Pecker” ve “200 Cigarettes” bulunuyor. Kendini yetişkin bir aktör olarak göstermeye ve çocukluk kimliğini atmaya çalışırken, ana akım gişe rekorları kıran filmlere kıyasla belirsiz filmler için en uygun aktöre daha fazla girmiş olabilir. 

Uğur Bakım
Detay Ustası / Tarantino Reis

Rasim Öztekin’in Canlandırdığı Kendisi Gibi Unutulmaz 5 Film Karakteri

önceki yazı

Yakın Arkadaş Grubuna Dahil Olmasını İsteyeceğiniz Karakterler

Sonraki Yazı

Yorumlar

Yoruma Kapalı.