mizahgastesi bardak
Derleme

Hollywood’un Tamamen Vazgeçtiği İkonik Oyuncuları

0

Ünlü olmak kolay değil ama ünlü kalmak daha da zor. Hollywood‘taki rekabet ise çok yüksek. Her yıl binlerce genç yetenek, büyük bir rol alma ve yıldız olma umuduyla şov dünyasına girmeye çalışır. Sonra bir şeyler ters gider veya sette aptalca bir şey yaparlar ve aniden bir gecede kahramanlardan sıfırlara dönerler. İşte ikonik rolleriyle ünlenen ve ardından uzun süre büyük ekranlardan kaybolan Hollywood’un bazı oyuncuları.

Tobey Maguire

Örümcek Adam rolü, Tobey Maguire‘ı üst düzey bir Hollywood yıldızı yaptı ve Kirsten Dunst ile olan öpücüğü, ikonik öpücük sahneleri listesine sıkıca çivilenmiş durumda. Daha sonra iki devam filminde rol aldı, ama bu kadardı. Franchise yeniden başlatıldı ve kısa süre sonra Andrew Garfield rolü aldı, Maguire bundan sonra hiçbir zaman büyük bir projede görünmedi. Şimdi Tom Holland‘lı Spiderman filmlerine Dr. Strange‘in girmesiyle paralel evrenlerin kapısı açıldı ve belki Tobey’i Andrew’i ve Tom’u aynı filmde görebileceğiz.

Taylor Lautner

Alacakaranlık Efsanesi‘ndeki lanetli kurt çocuğu hatırlıyorsunuzudur. Dünyanın her yerindeki kızların yarısı ışıltılı Pattinson‘ı, diğer yarısı da tüylü Lautner’ı arıyordu. Şunu söylemeliyiz ki; bu savaşta kazanan yoktu, sadece kaybedenler vardı. Ancak “Alacakaranlık” meslektaşlarının aksine , Taylor hiçbir zaman beyaz perdede bir yer edinmeyi başaramadı. Aslında proje bittikten sonra oynadığı filmlerin çoğu izleyiciler tarafından pek fark edilmedi.

Helen Hunt

Helen Hunt 4 Emmy Ödülü ve 3 Altın Küre kazandı ve daha sonra zaten etkileyici olan ödül listesine bir Oscar ekleyen romantik komedi “As Good As It Gets” te oynamaya davet edildi . Hollywood’da büyük bir başarı elde edecek gibi görünüyordu, ancak eleştirmenler için durum tam aksineydi.

Macaulay Culkin

Macaulay Culkin gerçek bir fenomendir. Onu çılgınca popüler yapan “Evde Tek Başına” 30 yıldan fazla bir süre önce piyasaya sürüldü. Bunca zamandan sonra Culkin her tür sarı sayfalı dergide görünmeye devam ediyor ve iniş çıkışları hakkındakileri okumayı seviyor, ancak Hollywood zavallı adamdan vazgeçti.

Megan Fox

Megan Fox da düzenli olarak gezegendeki en çekici ve güzel kadınlardan biri olarak anılıyor. Sevimli olsa da, sinemadaki başarısı o kadar da etkileyici değil. En çok hasılat yapan filmi “The Transformers” idi ve devam filminin yayınlanmasının ardından Megan Fox projeden ayrıldı. Bazı söylentiler, karakterinin çok zor olduğunu gösteriyor ve sonra ona karşı çok katı davranan filmin yönetmeni Michael Bay var. Öyle olsa bile, büyük ve yapımcılar Megan’ın adını oyuncu kadrosu sırasının en altına koymuş gibi görünüyor.

Uğur Bakım
Detay Ustası / Tarantino Reis

Bir Anti-Kahraman Neden Bu Kadar Sevildi? “Süleyman Çakır”

önceki yazı

Yılmaz Onay Kimdir? Bir Tiyatro Direnişçisinin Hikâyesi

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.

Daha Derleme