mizahgastesi bardak
İncelemeNetflix

How to Sell Drugs Online (Fast): Yeni Nesil Baron

Eski kız arkadaşı için yapılabilecek üst düzey şeylerden biri olan uyuşturucu baronuna dönüşen okulun inek çocuklarından birinin bu dönüşümünün ele alındığı dizi: How to Sell Drugs Online.

Konusu

How to Sell Drugs Online (Fast)  Moritz adlı karakterin kız arkadaşı bir yılı yurt dışında yaşadıktan sonra kendisinden ayrılır. Kız arkadaşının uyuşturucu kullandığını fark eden inek öğrenci diye tabir edilen karakterimiz eski kız arkadaşını geri kazanmak için odasında internet üzerinden uyuşturucu satmaya başlar ve Avrupa’nın en büyük uyuşturucu tacirlerinden biri hâline gelir. Bir torbacının zulasını ele geçirmesi ile beraber başı beladan hiç kurtulmaz. Moritz, yakın arkadaşı ile MyTems adında bir program tasarlayarak çevrimiçi bir uyuşturucu mağazasından işlerini yürütmeye başlar.

Sezon ve Bölüm Sayısı

Almanya yapımı gerçek bir hikayeden uyarlama olan How to Sell Drugs Online (Fast) 3 sezondan oluşmakta. Dizi süre bakımdan 25 ile 35 dakika arasında değişmekte sezonlar 6 bölümden oluşmakta. O kadar vaktim yok diyorsanız. Dizinin gerçek hikayesini anlattığı Maximilian Schmidt’ in küçük yaşta ailesiyle oturduğu evdeki odasında nasıl uyuşturucu imparatorluğu kurduğunu anlatan Shiny_Flakes: 19’unda Uyuşturucu Baronu adlı Netflix yapımı belgeselini izleyebilirsiniz. Bu belgeseli farklı bir şeyler izlemek isteyenlere şiddetle tavsiye ediyoruz.

Karakterler

Moritz

Ana karakterimiz kadınlara karşı güveni kalmamış durumda ve terk edilme korkusuna sahip liseli bir ergen. Aynı zamanda girişimci bir ruha sahip. Profesyonel yalancılık adeta ilgi alanı. Tüm dizi boyunca yapmadığı şey başına gelmeyen bela kalmıyor babasının polis olmasına rağmen. Bunların hepsine de eski sevgilisini geri kazanmak için yapıyor. Yer yer çok seveceğiniz bir o kadar da küfür edeceğiniz bir karakter olmuş kendisi.

Lenny

Kısaca Moritz’in en yakın arkadaşı. Seri boyunca izlediğimiz dizinin kritik kararları veren bir karakter. Engelli olmasına rağmen bundan hiç gocunmayıp projeleriyle bir şeyler başarma arzusunu çok fazla güçlendirmiş. Dostu Moritz yüzünden yaşamadığı aksiyon girmediği bela kalmıyor.  Diziyi izledikçe Lenny’i Moritzden daha çok seveceksiniz

Lisa

Uğruna uyuşturucu baronu bile olunan gencimiz.  Her dizide  “benim ailevi problemim var” diyen karakterler vardır ya işte, Lisa direkt bu rolde. Bir türlü anlam veremediğimiz bir öyle bir böyle olduğu için sürekli kafamız karıştıran bir karakter. Dizinin 3.üncü sezonunda gerçekten sinir krizine sokuyor izleyicileri.

Daniel

Klasik lise dizilerinin zengin yakışıklı çocuğu. Moritz aslında uyuşturucu satma fikrini Daniel’den esinleniyor. Kendisi küçük çaplı bir torbacı. Moritz düştüğü bataklığa maalesef yanında kim varsa onları da çekiyor onlardan biri de Daniel bu yüzden Moritz ne derse onu yapıyor. Dizinin en kilit karakteri aslında.

Genel Görüş

Dizi akıcı ve eğlenceli. Zaman zaman dördüncü duvarı yıkıp izleyicilerle de konuşması farklı bir hava katmış. Ama internette de uyuşturucu satıyorsun ve bu dünyada tek iken ülke yönetimi aptallıkta sınır tanımıyor. Paketleme, satış ve ne varsa 3 kişi yapıyor ama ülke yönetimi bu 3 kişiyi bulamıyor. İzleyen herkese saçma gelebilir fakat Shiny_Flakes: 19’unda Uyuşturucu Baronu belgeseli bu konuyu daha detaylı anlatmış durumda. Dizi karakterlerin maruz kaldığı baskı ve girdiği bunalımlar çok iyi anlatılmış. Karakterlerin gelişimi de gayet bir o kadar başarılı bir şekilde işlenmiş. Yan karakterlerin de temelde aynı ama yaşantıda farklı sorunları var onların da hikayeleri merakı artıyor. Moritz’in kız arkadaşı olan Lisa’nın sıkıntılı aile hayatı, Lisa’nın kendini bulma arayışını daha da zorlaştırıyor. Moritz’in en yakın arkadaşı olan Lenny’in yaşadığı sağlık sorunlarının yanında sanal arkadaşlığı günümüzün sanal ilişkileri üzerinde düşünmemize sebep oluyor. Diziyi merak edip izleyecek takipçilerimize iyi seyirler diliyoruz.

Netflix’le ilgili daha çok derleme ve inceleme için buraya tıklayın.

Uğur Bakım
Detay Ustası / Tarantino Reis

Şener Şen Karakterleri: Yeşilçam’ın Unutulmazları

önceki yazı

BluTV Yerli Filmleri – İzleme Listenizi Güncelleyin!

Sonraki Yazı

Yorumlar

Yoruma Kapalı.