mizahgastesi bardak
Derleme

İçinde Yaşamak İsteyeceğiniz Fantastik Evrenler

0

İster filmlerde, ister romanlarda veya RPG’lerde olsun, fantezi türünden hoşlanan herkes, kesinlikle kendilerini en sevdikleri evrenlerde hayal etmiştir. Bu ortamların doğası aynı anda hem canlandırıcı hem de karmaşıktır, aksi takdirde bakış açılarımızın çoğunu kaplayan ve deneyimlerimizin çoğunu oluşturan acı verici normal gerçeklik dünyasından tamamen farklıdır. Aslında, onları okuyucuları, izleyicileri veya oyuncuları için bu kadar çekici kılan sayısız zorluklardır.

Günlük hayatın sıkıcılığından kurtulmanın, kurgusal bir fantezi dünyasını keşfetmekten daha iyi bir yolu var mı? İşte yaşamak isteyeceğimiz birkaç evreni sizin için derledik

Jumanji

Jumanji: Vahşi Orman

Alan’ın Jumanji’deki korkunç koşullardan kurtulduğu için büyük bir mutlulukla dünyasına döndüğü kabul edilirse dünya gerçekten buna hazırlıklı olunduğunda oldukça eğlenceli bir deneyimdir. Örneğin ormanlardan çöllere ve tepelere kadar çeşitli ortamlar var ve oyun içinde kendi medeniyetlerini kurmuş şaşırtıcı sayıda insan var. Yine de bir uyarı Jumanji’de üç kez ölen gerçek hayatta ölüyor.

Westeros

Game Of Thrones

Tabii ki Westeros kıtasına girdikten sonra herhangi biri aniden kendini bir piyade veya rastgele bir köylü olarak bulursa oldukça üzücü bir durum olurdu. Ancak birinin kaderi üzerinde kontrol sahibi olması durumunda, aristokrasiye veya kraliyete mensup olabilirsiniz. Bu duruma göre soyluların da acılar yaşadığı düşünülürse bu da dokunulmaz bir güvenlik sağlamaz ama en azından bekasını sağlar. Ayrıca, evcil hayvan olarak üç devasa ejderhaya sahip olmaktan kim şikayet eder ki?

Narnia

Narnia Günlükleri

Narnia muhteşem krallığın kendi sorunları olabilir. Ziyaretçiler, canlı toprakları geçmenin yanı sıra, faunlardan satirlere kadar çok çeşitli büyüleyici sakinlerle tanışmaktan keyif alacaklardır. Ancak Narnia’yı seçmedeki en önemli faktör, kalış süreleri ne olursa olsun kişinin yaşlanmamasıdır. Her durumda bir şeyler ters giderse gidilecek her zaman Aslan’ın Ülkesi vardır.

Hogwarts

Harry Potter

Açık olmak gerekirse, kimse Harry Potter evrenine bir Muggle olarak girmek istemez, bu nedenle Hogwarts’a seyahat eden herkesin sihir kullanma yeteneğine sahip olacağını varsaymak gerek. Böyle bir senaryoda, ara sıra karanlık büyücülerle karşılaşma ve ölüm tehdidi dışında burada yaşamanın hiçbir sakıncası yoktur. Voldemort çoktan öldü ve 20 yıldan fazla oldu, bu yüzden bu tür karşılaşmalar muhtemelen minimum olacak. Yedi yıl boyunca Hogwarts’da eğitim almakta zor olurdu.

Uğur Bakım
Detay Ustası / Tarantino Reis

Toplumsal Cinsiyetçiliğe Ekranlardan 5 Örnek

önceki yazı

Yapım Sırasında Yönetmeni Değiştirilen Filmler

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.

Daha Derleme