mizahgastesi bardak
Derleme

İngiliz Kraliyet Ailesini Merak Edenlere Aileyi Anlatan Yapımlar

0

Tüm dünyanın merakla takip ettiği İngiliz kraliyet ailesinin yaptığı her şey gündem olup insanların ilgisini çekiyor. Şaşaalı ve görkemli hayatlarıyla monarşiyi devam ettiren bu aile, günümüzün modern yaşamını da hayatlarına yansıtıyorlar. Her bir aile ferdinin yaşamı ayrı ayrı takip ediliyor, belgesel ve filmlere konu oluyor. Düğünleri, evlilikleri, kıyafetleri ve verdikleri pozlarla herkesin gıpta ettiği kraliyet ailesini daha yakından tanımak istiyorsanız; aileyi konu edinen yapımlardan oluşturduğumuz listemizi okumanızı tavsiye ederiz.

The Windsors

the windsors- mizah gastesi

İngiliz kraliyet ailesinin yaşamını absürt komedi türünde ekranlara taşıyan dizi 2016 yapımıdır. Ailedeki fertleri bilinmeyen yönleriyle ele alan dizi için ifade özgürlüğünün vücut bulmuş hali denebilir. Televizyonda yayınlanan dizi 3 sezon devam etti. İzleyici tarafından sevildi ve şu anda Netflix‘te bulabilirsiniz.

The Queen

the queen- mizah gastesi

2006’da yayınlanan film Akademi Ödüllü bir İngiliz filmidir. Yayınlandığı yıl en iyi film dalında Oscar’a aday gösterilmiştir. Helen Mirren‘in Kraliçe 2. Elizabeth‘e hayat verdiği filmde Diana’nın ölümünün ardından kraliyet ailesinde yaşananlar ince ayrıntılarla anlatılmıştır. Kraliçe’nin zorlu yaşamını konu edinen film, aileyi merak edenler için izlenebilecek kaliteli bir yapım.

The Royal House Of Windsor

The Royal House of Windsor- mizah gastesi

Netflix yapımı olan belgesel 6 bölümden oluşuyor ve kraliyet ailesinin yaşadığı zorluklarla birlikte ayakta kalma mücadelesi gösteriliyor. Diana’nın ölümünün de işlendiği belgesel için Prenses Diana’nın aleyhinde yorumların yapıldığı bir yapım diyebiliriz. Diana hırslarına yenilmiş, sorumluluklarını yerine getirememiş bir kadın olarak ele alınıyor. Öte yandan Prens Charles ise Diana‘yla evliyken yaşadığı yasak aşkın aksine oldukça iyi bir şekilde ele alınmış.

The Story Of Diana

The Story of Diana | mizah gastesi

Bir başka belgeselle karşınızdayız. Prenses Diana’nın çocukluktan itibaren tüm yaşamının ele alındığı belgesel Netflix yapımı ve 2017’de yayınlandı. 2 bölüm olup, yaklaşık 4 süren belgeselde Diana’nın magazin figürü olarak kullanılması ve basın tarafından özel hayatına yapılan gizlilik ihlalleri anlatılmış. Prens Charles ile yaptığı mutsuz evlilik ve aldatılma hikayesinin de ele alındığı belgesel akıcı bir şekilde ilerliyor.

The Crown

The Crown-

Son yıllarda oldukça popüler olan The Crown dizisi 2016’da ilk sezonuyla Netflix’te yayınlandı. 4. sezonu 2020 yılında yayınlanan dizi izleyici tarafından çok sevildi. Dönemin kıyafetleri ve oyunculuklarının başarılarıyla göz dolduran dizi Kraliçe 2. Elizabeth’in evliliğiyle başlıyor ve hemen ardından babasının ölümüyle tahta geçişi işleniyor. Asil ve kararlı duruşunun yanı sıra içinde bulunduğu ağır sorumluluktan korkan genç Elizabeth’in hayatı izlenmeye değer.

Melike Zehra Karadeniz

Kötü Adamları Oynamış ve Hala Onları Sevmemizi Sağlayan Oyuncular

önceki yazı

Hayatını Yaşamak: On İki Tablodan Oluşan Bir Film

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.

Daha Derleme