mizahgastesi bardak
Derleme

İş Yerinde Karşılaşabileceğiniz 6 Yeşilçam Karakteri

0

İş yerinde karşılaşabileceğiniz birçok Yeşilçam karakteri olduğunu biliyor muydunuz? Belki bazılarını çoktan gördünüz veya bazılarıyla yakında karşılaşacaksınız. İş hayatı uzun bir maraton ve bu yolda birçok farklı karakterde insan tanıyorsunuz. Bunlardan bazılarını ise Türk sinemasında görmeniz olasıdır. Biz de sizin için bu karakterlerden 6 tanesini derledik.

6- Keloğlan (Keloğlan Aramızda)

İş yerinin sakarıdır. Bir o kadar eğlenceli bir yanı olsa bile yetkililerin baş düşmanıdır. Eğer şans tanınırsa belki ilerde düzelir ama çoğu zaman zaiyatın bedelini işten kovularak öder. Bu şekilde birçok iş değiştirmesi de mümkündür. İş yerinde karşılaşabileceğiniz bu Yeşilçam karakteri birden fazla kez karşınıza çıkması da muhtemeldir.

5- Fabrika Amiri (Gurbetçi Şaban)

Kemal Sunal’ın şapkasının üstünde

Asabidir, işçiler tarafından sevilmez. Patronu pohpohlayan bu tür elemanlar yağcılıkla maaşını alır. Çalışanlara nefes vermez. Patronla olan ilişkilerinden dolayı demirbaş gibi sabit elemanlardan olur. Baykal Kent de bu karakteri Gurbetçi Şaban filminde çok güzel yansıtmıştır.

4- Şener (Bizim Aile)

Eli yüzü düzgün, efendidir. İşe girmesinin nedeni evlenip düzenli bir hayata sahip olmak ve güzel bir yuva kurmaktır. Bu Yeşilçam karakteri özellikle iş yerinde yeni olan insanlarda karşılaşabileceğiniz biridir.

3- Hulusi Kentmen (Birçok Karakteri)

Sert görünür ama içinde pamuk gibi bir kalbi vardır, Para kazanmayı düşünür ama işçilerin haklarını da gerektiği zaman vermesini bilir. Açıkçası iş yerinde hem sevilen hem de nefret edilen bir kişiliğe sahiptir, arasını bulmak zordur.

2- Niyazi (Atla Gel Şaban)

Umut vermeye çalışır ama umutsuzdur. Kafasını işe vermek yerine borca harca vermekle meşguldür. İçindeki yeteneği er geç fark edip büyük paralar kazanabilir. Bu yüzden onu iş yerinde kendi halinde çalışırken görebilirsiniz. Çünkü kafası iş yerinde değildir.

1- Mustafa (Devlet Kuşu)

Maalesef iş yerinde çok defa benzeriyle karşılaştığımız Yeşilçam karakteri Mustafa’dır. Çünkü ailesinin isteğiyle hiç istemediği bir işe girmiş ve tadı tuzu kaçmıştır. Kimi zaman işsizlikten, kimi zaman da çevre baskısıyla kendisine ait olmayan bir kariyerin içindedir. Bir gün tüm bu zorunluluklardan sıyrılıp tüm Mustafa’ların özgür ve mutlu olduğu zamanlar diliyoruz.

Mustafa Sercan Aydın
İçerik Editörü / TDK Amiri

80’li Yıllara Damga Vurmuş Korku Filmleri

önceki yazı

10 Parmağında 15 Marifet: Ali Atay

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.

Daha Derleme