mizahgastesi bardak
Yersiz Sinema

İzlenmesi Gereken 5 Ozan Açıktan Yapımı

Kaliteli reklam projeleri, Atiye, Aile Arasında, Silsile, Sen Kimsin ve Yarına Tek Bilet gibi önemli projeler ortaya koymuş, televizyonda veya sosyal medyada gördüğümüzde duygu değişikliği yaşamamıza sebep olan reklamların yönetmeni Ozan Açıktan’dan izlemeniz gereken 5 yapımı sizler için listeledik. Liste; dizi, film ve reklam projelerinden oluşuyor.

İşte son yıllarda adını sıkça duyduğumuz ve yıllar boyu ismini duymaya devam edeceğimiz başarılı yönetmen Ozan Açıktan’ın ortaya koyduğu 5 yapım!

5. İstanblue Reklamı – ŞEHRİN TA KENDİSİ

Podcastte de bahsettiğimiz İstanblue reklamı, Ozan Açıktan’ın yaptığı işler arasında açık ara en yaratıcı işlerden diyebiliriz. Reklamda İstanbul’un semtleri; İstanbul’un gece hayatında karşılaşan olaylarla anlatılıyor. Yaklaşık 8 yıl önce izlediğim bu reklam ‘yaratıcı reklam’ denince ilk akla gelenlerden olmayı başarıyor.

4. Silsile

BKM’nin yapımcısı olduğu ve Ozan Açıktan’ın senaryo ekibinde de yer aldığı filmde; Tardu Flordun, İlker Kaleli ve Nehir Erdoğan gibi deneyimli isimler rol alıyor. Film ayrıca yaşanan hırsızlık ve ihanetlerin ortaya koyduğu silsileyi de ön plana çıkarıyor.

3. Atiye

Ozan Açıktan’ın yönetmenleri arasında bulunduğu Netflix yapımı dizi; ülkemizde büyük bir merak ve heyecan uyandırmıştı. Dizide; çocukluğundan beri aynı sembolü çizen ve bu sembolü bulabilmek için uzun bir yolculuğa çıkan Atiye‘nin hikayesi anlatılıyor. Filmin başrolünde başarılı oyuncu Beren Saat yer alıyor. Yapım ayrıca ülkemizin kültürel değerlerini ön plana çıkarmak için yapılmış en kaliteli projeler arasında.

2. Aile Arasında

Gülse Birsel‘in senaryosunu kaleme aldığı ve Ozan Açıktan‘ın yönetmen koltuğunda oturduğu yapımda; Erdal Özyağcılar gibi Türk sinemasının en önemli oyuncularından birisini izlemek büyük bir keyifti. Filmde; bir düğün için ‘toplama’ bir aile olmaya çalışan kişilerin dramatik ve komik hikayesi ele alınıyor. Komedi bir amaca hizmet etmeli ve bir derde parmak basmalı diyorsanız bu film tam da size göre!

1. Yarına Tek Bilet

Netflix’in ülkemizde yaptığı en yeni proje olan film; Ankara-İzmir arasında yolculuk yapan bir trende tanışan ve geçmişlerini birbirlerine anlatırken aslında ne kadar da yakın olduklarını hisseden iki gencin hikayesini ele alıyor. Akıcı diyaloglar ve oldukça başarılı bir şekilde planlanmış sahneler, sizi hikayenin içine çekebiliyor. Film 19 Haziran’dan itibaren Netflix’te yayınlanmaya başladı.

Süleyman Dindar
metin yazar, içerik üretir.

Bir Tren, İki Hikaye: Yarına Tek Bilet

önceki yazı

Yersiz Sinema: Ozan Açıktan / Netflix, BKM, Reklamcılık

Sonraki Yazı

Yorumlar

Yoruma Kapalı.