mizahgastesi bardak
Derleme

İzleyecek Film Arayanlara 4 Efsane Drama Filmi

0

Hangimiz izleyecek bir güzel film bulamadım diye şikayet etmedik, hangimiz arkadaşımıza mesaj atmadık “film söylesene” diye. Derde derman yine iş başındayız. Kıyıda köşede kalmış ya da zamanında dikkatinizi çekmemiş bir liste ile karşınızdayız. Öyleyse gerçekliğiyle ön plana çıkan efsane 5 drama filmi listemize geçelim.

4. Beyaz Kentin Sessizliği

Sonuna kadar kendini gizleyen filmleri her zaman sevmişimdir. Bu filmde seri cinayetlerle ilgilenen bir dedektifin hem kendi korkuları hem de çok esrarengiz bir seri cinayet vakasını çözmeye çabalamasını anlatıyor. İlginç bir İspanyol yapımı.

Arılarla kafayı bozmuş bir seri katil, kurbanlarının boğazına arıları tıkarak ölümlerine sebep olur. Hapiste yatmakta olan şüpheliye rağmen cinayetlerin devam etmesi gerçek katilin hala dışarıda olduğu şüphesini ortaya çıkartır. Genç bir dedektif hem katilin hem de kendi geçmişindeki günahların peşine düşer. Güzel ve heyecanlı bir filmdir. 

3. Ayın Gölgesinde  

1988’de dedektif olmayı kafaya takan Philadelphialı polis memuru Thomas Lockhart (Boyd Holbrook), her dokuz yılda bir gizemli şekilde yeniden ortaya çıkan seri katilin izini sürmeye başlar. Ancak katilin suçları tüm bilimsel açıklamaların ötesine geçtiğinde Lock, gerçeği bulma saplantısı yüzünden kariyerini, ailesini ve muhtemelen akıl sağlığını kaybetme riskiyle karşı karşıya kalır.

Jim Mickle‘ın yönettiği Ayın Gölgesinde‘nin başrollerinde Michael C. Hall ve Cleopatra Coleman yer alıyor. Farklı türleri harmanlayan psikolojik gerilim, zamanın etkisini ve geçen zamanın bizi nasıl bir araya getirdiğini ya da ayırdığını inceliyor. 

2. Boyun Eğmez 

Boyun Eğmez filmi ikinci dünya savaşı sırasında Japonya’ya esir düşmüş Amerikan askerleri ve bu askerlerin içinde dünyaca ünlü atlet, olimpiyat rekortmeni Louis Zamperini’ nin hayatta kalma mücadelesini anlatıyor .

Başarılı bulduğum biyografi filmlerinden bir tanesi. Filmin yönetmen koltuğunda dünyaca ünlü aktris Angelina Jolie oturuyor. Film bir biyografi filmi olmasına rağmen oldukça akıcı bir şekilde ilerliyor. Louis Zamperini‘nin hayatı bana göre başarılı bir şekilde beyaz perdeye aktarılmış. Filmin başarılı bulduğum yanlarından bir tanesi de başrol oyuncusu olan Jack O’Connell‘ın  oyunculuğuydu. Tüm bunların hepsi birleşince ortaya güzel bir film çıkmış.

1. Savaş Atı

Savaş Atı  filminde bana göre çok farklı bir konu ele alınmış.  Bugüne kadar 1. Dünya Savaşı’nı ve diğer savaşları hep bir insanın gözünden gördük. Fakat bu filmde savaşlarda önemli bir rol oynayan bir atın başından geçenleri görüyoruz.

Filmin yönetmeni Steven Spielberg harika bir iş çıkarmış ortaya. Başarılı bir savaş ve dram filmi olduğunu düşünüyorum. Müzikler ve seçilen mekanlar oldukça kaliteliydi. Bu da yönetmen Spielberg ne kadar usta bir isim olduğunun kanıtlarından biri. Oyuncular ve hikayenin duygusu size geçiyor. Bir atın başından geçenler ile 1. Dünya Savaşı’nın dramı ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi. Eğer bir dram filmi arıyorsanız kesinlikle izlemenizi öneririm

Uğur Bakım
Detay Ustası / Tarantino Reis

Dadaş Mümessil Burak Bozdağ’ın Hikayesi Film Oluyor

önceki yazı

Hakan: Muhafız Dizisinden Kamera Arkası Videosu!

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.

Daha Derleme