mizahgastesi bardak
İncelemeNetflix

Kalp Hırsızı Dizi: Lupin

8 Ocak’ta yayına giren Lupin, Netflix’in en çok izlenen dizileri arasında yer alıyor. Bitirenlerin sabırsızlıkla ikinci sezonunu beklediği Fransız Sherlock Holmes’u sizler için inceledik.

Lupin’in başrolünde Intouchables filmiyle izlemelere doyamadığımız Omar Sy var. Bitmeyen bir aksiyon ve kovalamacanın olduğu dizinin dili Fransızca. Kendinizi kaptırdığınızda oyuncular romantik bir dizide şiir okuyorlar sanabilirsiniz. Fakat dizinin konusu hayli farklı. Dizi Assane Diop’un (Omar Sy) babasının intikamını almak için bir soygun yapmasıyla başlıyor. Soygunun neresi olduğunu duyunca bile dudağınız uçuklayabilir. Biz bu zevki sizden almayalım izleyince anlayacaksınız. Diop’un çok sevdiği babasına 25 yıl önce bir iftira atılıyor. Babası bu iftira yüzünden hapiste kendisini asıyor. Babasının masum olduğunu bilen ve buna inanan oğlu babasından hiç vazgeçmiyor.

Dizinin adından da anlaşılacağı üzere Assane Diop kendine rol model olarak Kibar Hırsız Arsen Lüpen’i alıyor. Dizide hoşumuza giden çoğu zeka yüklü çoğu sahne aynı isimli kitaptan alınmış. Kitap günümüze o kadar güzel yedirilmiş ki. Adeta senelerdir açlığını çektiğimiz zeka kıvılcımı soslu bir tabak diziyi bir oturuşta yemiş gibi olduk. Lupin, çoğu emsallerinin aksine izleyiciyi aptal yerine koymuyor. İzleyici zamanı gelince sorularının cevabını kendisi buluyor. Bölümlerin her biri yaklaşık 45’er dakikadan oluşuyor. İzleyici bu dakikaların hiçbir saniyesinde bir sonraki sahneyi tahmin edemiyor. Ayrıca dizide sıcacık aile ilişkileri ve aşk da var. Her bir karaktere ayrı ayrı bağlanıp hayatımıza almamız sadece dakikalar alıyor.

İzleyenlerin çoğu, dizinin yola çıktığı kitabı okumak istediğinde stoklarda bulamamış. Bu sonuç bile aslında dizinin başarısını ortaya koyuyor. Şu anlık 5 bölümünü izlediğimiz dizinin ikinci sezonunun yazın çıkacağına dair kesin olmayan duyumlar var.
Nerden öğrendiğimizi soracak olursanız; ‘’İyi bir gazeteci kaynaklarını asla paylaşmaz.’’

Her şeyi Bitirmeyi Düşünüyorum incelememize buradan ulaşabilirsiniz

Gülbilge Tuğçe Tefek
Tanısan Gülersin / Nekşflikş Sorumlusu

Yaramaz Dostlarımız Kedilere Sevgimizi Artıracak Filmler

önceki yazı

Reha Erdem İmzalı ”Seni Buldum Ya!” Yakında MUBI’de!

Sonraki Yazı

Yorumlar

Yoruma Kapalı.