0

Cem Yılmaz’ın hem senaristliğini hem de yönetmenliğini üstlendiği ‘Kara Komik Filmler’ serisinin devam filmi olan Kara Komik Filmler 2, 26 Haziran’dan itibaren Netflix’te yayında. Serinin ilk filmi Kara Komik Filmler Ekim 2019’da vizyona girmişti. İlk olarak Filmin Ocak 2019’da vizyona gireceği açıklanmıştı. Yapımcılar ve sinema şirketleri arasında oluşan patlamış mısır krizi nedeniyle film, Ekim 2019 tarihinde vizyona girmişti.

Kara Komik Filmler 2, 26 Haziran’dan itibaren Netflix’te yayında!

Serinin ilk filmi Kara Komik Filmler, 2 Arada ve Kaçamak isimli 2 hikayeden oluşuyor. 2 Arada’da arabalı vapurda çalışan Ayzek’in dramatik hikayesini izliyoruz. Kaçamak’ta ise ailelerine farklı bahaneler uydurarak kaçamak yapmak için bir otele tatile çıkan arkadaş grubunun hikayesi anlatılıyor. Filmde ustalıkla yapılan bir uzay gemisi görüyoruz. İlk filmin oyuncu kadrosunda Cem Yılmaz’ın yanı sıra Zafer Algöz, Ozan Güven, Necip Memili, Özkan Uğur, Can Yılmaz, Cemre Ebuzziya, Uraz Kaygılaroğlu, Bala Atabek, Umut Kurt ve Cem Davran gibi usta isimler yer alıyor.

Kara Komik Filmler 2, 26 Haziran’dan itibaren Netflix’te yayında!

Serinin 2. filmi ise geçtiğimiz ocak ayında vizyona girdi. Bu sefer perdede bizleri Deli ve Emanet karşıladı. Deli’de en büyük hayali sevdiği kızın karşısında oturmak olan bir taksicinin, gece mesaisinde başına gelenler olaylar anlatılırken; Emanet‘te ise yetenek yarışmalarına katılıp bu sayede şöhret olmanın hayalini kuran bir dansçının hikayesi anlatıldı. Burada da Cem Yılmaz’a Büşra Develi, Özkan Uğur, Cem Davran, Emin Gürsoy, Özge Özpirinçci, Çağlar Çorumlu, Tansu Biçer, Celil Nalçakan eşlik ediyor. Film 26 Haziran itibariyle de Netflix‘te bizlerle olacak.

Kara Komik Filmler 2, 26 Haziran’dan itibaren Netflix’te yayında!

Kara Komik Filmler serisinde bir ilke imza atıldığını yadsımak mümkün değil, tek seansta 2 film bizleri karşılıyor. Serinin 2 filminin de vizyon tarihlerinde sosyal medya üzerinden gereksiz bir boykot yapıldı. Cem Yılmaz ise yaşanan olaylara aldırış etmeyip filmlerinin arkasında durdu. Ustamıza başarılar diliyor ve yeni projelerini merakla bekliyoruz.

Ferdi Çelik
Atanamayan Muhabir / Gastronot

Warner Bros. Filmlerinin Vizyon Tarihleri Ertelendi

önceki yazı

Sinemada ve Televizyonda Güçlü Bir Kadın: Gülse Birsel

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.

Daha Haber