mizahgastesi bardak
DerlemeNetflix

Kasım Ayını Güzelleştiren Netflix Orijinal Filmleri

0

Netflix, dalgalı bir döneminden sonra abonelerini mutlu etmeye devam ediyor. Kasım ayının başında John Wick serisinin de eklendiği listesinde birçok yeni ve orijinal içerikler de yer alıyor. Listeye geçmeden önce, bugün (9 Kasım) başrollerinde Margot Robbie ve Saoirse Ronan’ın yer aldığı İskoçya Kraliçesi Mary (Mary Queen of Scots) adlı 2018 yapımı filmi Netflix’te bulabilirsiniz.

!!!Listemizde bugünün (9 Kasım) öncesinde yayınlanan projelere yer verilmemiştir.

Hillbilly Elegy

24 KASIM

Filmin başrollerinde Amy Adams, Glenn Close ve Gabriel Basso yer alıyor. Sosyal Konulu Dramalar başlığında sergilenen filmin konusu; bir hukuk öğrencisinin ani bir haberle memleketine dönmesiyle burada kendisi ve geçmişiyle yüzleşmesini ele alıyor. Filmin senaryosu Uyumsuz filmini de kaleme alan Vanessa Taylor’a aitken filmin yönetmenliğini de Akıl Oyunları ve Da Vinci Şifresi’ne imza atan Ron Howard yapıyor.

The Life Ahead

13 KASIM

Romain Gary’nin 1975’te yazdığı romandan uyarlanan filmin başrolünde Sophia Loren yer alıyor. Kitap daha önce de sinemaya uyarlansa da Edoardo Ponti’nin bu hikayeyi nasıl yorumlayacağı bir merak konusu. Filmin konusu; Holokost’tan kurtulduktan sonra bir bakımevi işleten kadının kendisini soyan 12 yaşındaki çocukla farklı ilişkilerini ele alıyor.

 Şakrak Jangle’ın Noel Serüveni

13 KASIM

Ailecek izlenebilecek eğlenceli bir filme de kasım ayı takviminde yer veren Netflix, gönlümüzü almayı başardı diyebiliriz. Sadece televizyonda izlenemeyecek projeler üretmektense televizyonda da yer alabilecek ama kalitesi ve orijinalliğiyle göz dolduracak bir proje Netflix’in ihtiyacı olduğu bir şeydi. Filmin konusu; bir oyuncakçı çırağı tarafından yüzüstü bırakılır ve tüm neşesini kaybeder. O esnada çıkagelen torunu ise ona yeni bir umut olur. Fantastik ve müzikal kategorisindeki film iyi bir seyir zevki vaat ediyor.

The Princess Switch 2

19 KASIM – (Görselde 2018 yapımı serinin ilk filminden bir kare yer alıyor.)

Listemizin tek devam filmi niteliğindeki romantik komedi akıllara “benden iki tane olsaydı ne güzel olurdu.” cümlesini ve “benden üç tane olsaydı nasıl zor olabilirdi?” sorusunu getiriyor. Başrollerinde Vanessa Hudgens, Nick Sagar ve Sam Palladio’nun yer aldığı filmin konusu; bir taç törenindeyken ilişkisinde zorluklar yaşayan Margaret, onun tıpatıp benzeri olan Stacy sayesinde her şeyi çözebilir ancak bir benzer daha oyuna dahil olur ve işler karışmak üzeredir.  

Mustafa Sercan Aydın
İçerik Editörü / TDK Amiri

9,75 Filminden İlk Fragman Yayınlandı

önceki yazı

Kaçınılmaz Bir Son: Hayranlık Uyandıran Kahraman Ölümleri

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.

Daha Derleme