mizahgastesi bardak
Derleme

Kesinlikle İzlenmesi Gereken 5 Güney Kore Dizisi

0

Kore dizileri kendilerine özgü tarzları, giyimleri ve yemekleriyle her zaman dikkat çekiyor. Beğenilen ve bir taraftan da iyi olup olmadığı tartışılan Kore dizilerinin ülkemizde hatırı sayılır bir hayran kitlesi var. Kore dizilerinin en önemli özelliklerinden biri hikaye açısında zengin, fantastik ve sürükleyici olmaları. Tabi her Kore dizisi fantastik değil ama çoğu için doğaüstü olayların işlendiği diziler diyebiliriz. Güney Kore bu tarz dizileri bile senaryo ve temayla birlikte izlenebilir hale getiriyor. Eğer Kore dizilerine ön yargınız varsa onu sakince yere bırakın ve en güzel Kore dizilerinden derlediğimiz listemize bir göz atın.

Boys Over Flowers

Here's why K-Drama 'Boys over Flowers' should be on your watch list – Film  Daily

Her Kore dizisi fanının mutlaka izlediği dizilerden biri olan Boys Over Flowers dizisi zengin bir liseyi konu ediniyor. Shinwa adındaki bu lise Kore’nin en üst tabakasını temsil eden ailelerin çocuklarının okuduğu bir okulken, Geum Jan-di isimli bir kızın gelmesiyle işler değişiyor. Başarılı aktör Lee Min-Ho‘nun gençlik dizisi olan Boys Over Flowers, Kore dizilerine başarılı bir örnek. Hatta dizi ülkemizde Güneşi Beklerken ismiyle birlikte uyarlanmıştı.

My Love From The Star

You From Another Star, Episodes 18-19: Home Stretch! – Seoulbeats

2013 yılında yayınlanmaya başlayan My Love From The Star dizisi fantastik bir kore dizisidir. 400 yıl önce dünyaya gelen Do Min-Joon isimli uzaylı artık evine dönmeye karar verdiğinde ünlü bir aktris olan Cheon Song-Yi ile tanışır ve aşık olur, haliyle ait olduğu yere dönmek istemez. Bu sıra dışı diziyi izleyin, izlettirin.

Kill Me, Heal Me

Kill Me Heal Me | Rakuten Viki

2015 yılında bir televizyon kanalında yayınlanmaya başlayan dizi kısa sürede büyük izleyici kitlesine sahip oldu ve ünü ülke sınırlarını aştı. Dizinin konusu ise, küçükken yaşadığı travmalardan kaynaklı dissosiyatif kimlik bozukluğu olan Cha Do Hyun isimli adamla psikiyatri uzmanı Oh Ri Jin arasında geçiyor. Romantik komedi türündeki dizi psikiyatri uzmanının Cha Do Hyun’a gizlice tedavi uygulamasını konu ediniyor.

Descendants Of The Sun

New C-drama 'Descendants of the Sun' is your perfect watch – Film Daily

Bir asker ve doktorun aşkını anlatan Descendants Of The Sun dizisi 2016 yapımlı ve 8.3 oranında bir IMDb puanına sahip. Bir hırsızlık nedeniyle tesadüfen tanışan bu ikili daha sonra yüzbaşı olan askerimiz Yoo Shi-Jin’in işleri nedeniyle ayrılmak durumunda kalırlar. Yollar ayrılmış gibi görünse de zaman ilerledikçe farklı bir şekilde tekrar bir araya gelirler ve duygularına hakim olamazlar.

Goblin

Goblin dizisinin konusu nedir? Kaç bölüm ve sezon? Goblin oyuncuları  (Oyuncu kadrosu) listesi - Televizyon Haberleri

Yine fantastik bir Kore dizisiyle karşınızdayız. Çok eski zamanlarda yaşayıp öldürülen bir general olan Kim Shin’in Tanrılar tarafından Gobline dönüştürülmesini konu alan dizi, hikayesiyle oldukça dikkat çekici. Kim Shin artık ölümsüzdür ve asırlar boyu yaşar. Ancak sevdiği insanları tek tek kaybeden Goblin, ölmek ister. Bunun tek bir yolu vardır: gerçek aşkını bulmak. IMDb puanı 8.6 olan bu diziyi izlemenizi şiddetle öneriyoruz.

Aynı zamanda son dönem Türk dizilerinden damga vuran Mucize Doktor‘un orijinal versiyonu olan Good Doctor dizisini de izleyebilirsiniz.

Melike Zehra Karadeniz

Kültür Bakanlığı’ndan Yerli Film Gösterim Desteği!

önceki yazı

Sert Ünlüler ‘Fuat’ Bölümü Yayında!

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.

Daha Derleme