mizahgastesi bardak
Derleme

Kışın Sert Geçtiğini Hissedeceğiniz Soğuk Filmler

Hava buz gibi olunca doğal olarak bir battaniyeye sarılıp sıcacık filmler izlemek istiyoruz. Ama bu sefer bir değişiklik yapıp kışın sert geçtiği filmleri izlemeye ne dersiniz?

Cold Mountain

Yönetmeni: Anthony Minghella

Jude Law, Nicole Kidman, Renee Zelweger ve Natalie Portman’ın rol aldığı filmde; Amerikan iç Savaşı’nın sonlarında, yaralı bir asker sevgilisiyle yeniden bir araya gelmek için Kuzey Carolina’daki Cold Mountain’e geri dönen tehlikeli bir yolculuğa çıkmasını ve yaşadıklarını izliyoruz.

Fargo

Yönetmenleri: Ethan Coen, Joel Coen

Ne kadar 2014 yılındaki diziyle ünlü olsa da dizideki olaylar aslında 1996 yapımı filmin öncesini anlatıyor. Tam bir kış filmi olan kara mizah türündeki Fargo, hayatta olayların nasıl bir anda karışabildiğini görebilmek için ideal bir yapım.

Bugün Aslında Dündü

Yönetmeni: Harold Ramis

Bill Murray‘in başrolde olduğu film, huysuz bir hava durumu sunucusunun, bir festivale katıldıktan sonra o günü tekrar tekrar yaşamaya başlamasını anlatıyor. Başta güzel bir fikir gibi görünen bu olayın daha sonra nelere yol açacağını izlemek isterseniz, bu filmi kaçırmayın.

Submarine

Yönetmeni: Richard Ayoade

Wes Anderson filmlerini andıran çekimleri, iyi hissettiren senaryosu ve gençlik aşkı romantizmiyle dolu bu filmi izlerken bir yandan da dikkatlice dinleyin, çünkü çalan her bir şarkı diğerinden güzel! Filmde ilişkiler ve hayata dair gülümseten detaylar sizi bekliyor.

Harika Kızlar

Yönetmeni: Ted Demme

Natalie Portman ve Uma Thurman’ın varlığıyla adının hakkını veren filmde, lise buluşması için büyüdüğü kasabaya geri dönen genç bir adamın kısa tatili boyunca yaşadıkları anlatılıyor. Nostaljiyle dolu ve karlar altındaki her sahnesiyle filmi daha çok seveceksiniz.

Uğur Bakım
Detay Ustası / Tarantino Reis

Sokağın Çocukları 2. Sezon Başlıyor

önceki yazı

Sabahattin Ali Eseri Olan 5 Şarkı

Sonraki Yazı

Yorumlar

Yoruma Kapalı.