mizahgastesi bardak
Derleme

Komedi Filmi İzlemek İsteyenlere Yeni Tavsiyeler

0

Arkadaş ortamında kaliteli bir komedi filmi tavsiye etmek isteyenlere, akşamları kaliteli vakit geçirmek isteyenlere yeni komedi önerileri ile geldik. Brad Pitt’ten Şener Şen’e, Jim Carrey’den Uzak Doğu sinemasına kadar kaliteli filmlerden oluşan yeni liste sizlerle.

Snatch

Listede yer alan ilk film; Jason Statham ve Brad Pitt’in başrollerinde yer aldıkları, biraz suç biraz da komedi filmi olan Snatch. Dilimize Kapışma olarak çevrilen yapım Brad Pitt’in oyunculukta yükselmeye, Jason Statham‘ın da oyunculuğa yeni giriş yaptığı zamanlara ait. Filmin yönetmenliğini ise The Gentlemen ve Sherlock Holmes gibi filmlerin yapım ekiplerinde yer alan Guy Ritchie üstleniyor. Mafya, boks ve organiztör üçgenini ilk fırsatta izlemelisiniz.

Bruce Almighty

Jim Carrey‘in çok bilinmeyen bir filmi olarak dikkat çeken Aman Tanrım! filmi, bir haber spikerinin hayattan sıkılmasının ve Tanrı’nın olaylara müdehale etmesini ele alıyor. Jim Carrey’in başrolde olduğu bu fantastik komedi, bir insanın Tanrı’yla iletişime geçip ayrıcalık kazanmasını, herkesin dileğinin gerçekleşmesinin aslında hiç kimsenin dileğinin gerçekleşmemesini aktarıyor.

Diktatör

Film; ülkesinde fırtınalar estiren, çizgi film izleyen, dünya yıldızlarıyla yatan ve idam etmedik insan bırakmayan bir diktatörün, bir yanlışlık sonucu tahtından olmasını ve Amerika’da yaşamaya çalışmasını ele alıyor. Sacha Baron Cohen‘in kaleminden ve oyunculuğundan çıkan bu komik hikayeyi daha önce defalarca de önermiştik.

Arabesk

Aslında çoğu kişinin bazı sahneleri ile yakından tanıdığı; ‘İstanbul nerede ağalar‘ ve ‘durun siz evlenemezsiniz‘ gibi repliklerin günlük yaşama dahil olmasını sağlayan film; Şener Şen ve Müjde Ar’ın muhteşem uyumuyla taçlanıyor. Ertem Eğilmez ve Ferdi Eğilmez’in yönetmenliğini, Gani Müjde’nin de senaryosunu ele aldığı bu unutulmaz yapım, kaliteli vakit geçirmenizi sağlayacaktır.

Kung Fu Sokağı

Uzak Doğu sinemasının Uzak Doğu sinemasını tiye aldığı filmde; kendilerini Balta Çetesi olarak tanıtan ve daha sonra gerçek Balta Çetesi’yle karşılaşan bir grup insan ele alınıyor. Jet Li filmlerine göndermelerin olduğu, absürt komedinin güzel örneklerinden olan bu yapımı; seven ya çok seviyor sevmeyen tahammül edemiyor.

Süleyman Dindar
metin yazar, içerik üretir.

Türk Yapımlarında Raconun Üstatları

önceki yazı

Sevdiğinize Yerli Dizilerdeki Bu Sahneler ile İlanıaşk Edebilirsiniz

Sonraki Yazı

Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

Yorumlar

Yoruma Kapalı.

Daha Derleme