mizahgastesi bardak
Derleme

Komedi Yapımlarında Öne Çıkmış 5 Kadın Oyuncu

TELEVIZYON EKRANINDA DEMET AKBAG'IN OYNADIGI FERISTAH KARAKTERI YAKLASIK 20 YIL SONRA BEYAZPERDEDE.DEMET AKBAG, GUPSE OZAY'IN YENI FILMI GORUMCE ICIN YENIDEN 'FERISTAH' OLDU.YENI FERISTAH YEPYENI MESLEGI VE MODERNIZE ETTIGI KIYAFETLERI ILE DIKKAT CEKIYOR

Kadın komedi oyuncuları denilince aklınıza birçok isim geldiğini biliyoruz. Az sonra bahsedeceğimiz kadınlar oynadıkları rollerin hakkını vermiş ve adeta o rolle bütünleşmiş oldukları için neredeyse kendi isimleri unutulmuş ve oynadıkları rollerle tanınmışlardır. Öyleyse bu başarılı kadın oyuncularımızdan bazılarını daha yakından tanıyalım.

Hasibe Eren

Hasibe Eren - IMDb

O, Avrupa Yakası‘nın çılgın Makbule’si, Yalan Dünya’nın dernek denince akla gelen Gülistan’ı ve Jet Sosyete‘nin annelik kadrosunu dolduran Şennur’u… Sıdıka dizisinden beri ekranlarda görmeye ve gülmeye alışık olduğumuz Hasibe Eren, bize göre komedinin bilirkişisi.

Ayşen Gruda

Ayşen Gruda hayatını kaybetti

Yeşilçam’dan bize yadigar kalan, domates güzelimiz Ayşen Gruda, Hababam Sınıfı, Çöpçüler Kralı ve Süt Kardeşler gibi her repliğini ezbere bildiğimiz filmlerde oynayarak adından bir hayli söz ettirmiştir. 2019’da aramızdan ayrılan Ayşen Gruda’yı saygı ve özlemle anıyoruz.

Demet Evgar

Demet Evgar News on Instagram: “Dün geceden. ?? #DemetEvgar ...

1 Erkek 1 Kadın, Aile Arasında ve Yahşi Batı gibi başarılı dizi ve film projelerinde yer alan oyuncu aynı zamanda tiyatro sahnesinde de kendini gösteriyor. Demet Evgar denilince çoğumuzun aklına komedi gelse de “Avlu” dizisindeki dram sahneleriyle göz doldurdu.

Binnur Kaya

Binnur Kaya'nın Hepsi Birer Fenomen Haline Gelmiş ve Çok Sevilmiş ...

Şahika Koçarslanlı, Nazire ve Dilber Hala gibi akla gelince bile tebessüme neden olan rollerin sahibi Binnur Kaya, sempatik yapısıyla 7’den 70’e herkesin sevgisini kazanmış başarılı bir oyuncudur. Vavien filmindeki duygusal sahneleriyle güldürmekteki başarısını ağlatmakta da devam ettiren oyuncu, tabiri caizse her rolün kadınıdır.

Demet Akbağ

Demet Akbağ ile Oyunculuk Eğitimi - Sonsuz Oda

Gülen yüzüyle hatırladığımız Demet Akbağ, Yılmaz Erdoğan ve Ata Demirel’le birlikte alkış toplayan filmlere imza attı, oyunculuğa olan sevgisini oynadığı birbirinden farklı rollerle kanıtladı. Oyuncu; Vizontele, Eyvah Eyvah, Hükümet Kadın filmlerindeki başarısıyla kendine hayran bırakırken Çok Aramızda adlı şaka programıyla ekranlara renk kattı.

Melike Zehra Karadeniz

Uluslararası Göç Filmleri Festivali Başladı

önceki yazı

Will Smith Koronadan Daha Hızlı Yayılıyor

Sonraki Yazı

Yorumlar

Yoruma Kapalı.