mizahgastesi bardak
Yersiz Sinema

Komedinin En Renkli Tonları: Burak Satıbol Karakterleri

Burak Satıbol, oynadığı film ve dizilerdeki renkli karakterleri ile hafızalara kazınmıştır. Her projesinde varlığını hissettiren yetenekli oyuncu bize komedi alanında güzel eserler izlettirmiştir. Biz de sizin için bu birbirinden renkli Burak Satıbol karakterlerini derledik.

5- Samet

Çalgı Çengi İkimiz filminin atarlı nikah memuru Samet, aynı zamanda düğün şarkıcılarının keşfiyle bilinir. Tarkan’ı düğünde keşfeden nikah memuru filmin ana karakterleri Salih ve Gürkan’ın da beyaz yakalı prensidir. Hem bir müzik dehası hem de güçlü yapısıyla izlerken içimizin yağlarını eriten bir karakterdir.

4- Beyaz Eşyacı

Düğün Dernek’te uzun sayılmayacak bir sahnede görünen bu beyaz eşyacı süresine rağmen hafızalara kazınmayı başarmıştır. Türk dizi ve sinemasındaki zengin beyaz eşyacı klişesini yıkan bu beyaz eşyacı izleyenleri aydınlatmıştır. Yine de bir tost makinesiyle yardıma gelenleri boş göndermemiştir.

3- Cenk

Önce eşini terk edip bambaşka bir hayata yelken açmak isterken köprüden önceki son çıkışta bir u dönüşü yapan adam, her şeyi de geri döndürmek ister. Artık eşinin değerini anlamıştır. Fakat bu terk etme sürecinde çok sancılı ve trajikomik olaylarla da karşı karşıya kalmıştır. Cenk’ten öğreneceğimiz bir şey varsa o da arabayı hiç o köprüye sürmemektir.

2- Yusuf

Kutsal bir görev için yola çıkmış biraz panikatak, biraz intikamcı, biraz kafası karışık ve mütemadiyen asabi karakterimiz, Ankara’da bir dolmuş macerası yaşar. Cesaret hapından aldığı öz güvenle durdurulmaz bir hal almıştır. Ne dolmuş, ne de yolcuların sıradan olamadığı bu yolculukta Ayhan Taş’ın hayat verdiği karakter de bize Konya yolunda kalma fobisi kazandırmıştır. Yusuf Yusuf’un bir Yusuf’una Burak Satıbol, diğer Yusuf’una da Ali Sunal hayat vermiştir.

1- Salih Abi

İşler Güçler ekibinin en her şeyi bilen karakteri Salih Abi, aynı zamanda armut koltuk etkisi yaratıp bizi bir top gibi göğsünde yumuşatabilen bir yapıya da sahiptir. Kadraja girdiği andan itibaren ortamın havasını değiştiren Salih Abi’nin depresyonu ise geçen zamana inat unutulmamış ve ilk defa depresyona girecek insanlara örnek olmuştur. Bu dizide karakteriyle birlikte kıyafetleri de ayrıca renk katmıştır.

Mustafa Sercan Aydın
İçerik Editörü / TDK Amiri

Madonna, Kendi Biyografi Filmini Yönetecek

önceki yazı

Türkiye’nin İlk Modern Doğaçlama Tiyatro Ekibi: Mahşer-i Cümbüş

Sonraki Yazı

Yorumlar

Yoruma Kapalı.