mizahgastesi bardak
Blu TVİnceleme

Komedyenliğin Farklı Yönü: DOĞU

Bu sene dijital platformlar arasında başlayan soğuk savaşı hissetmeyen yoktur. Yepyeni projeler, özgün diziler, beklenen filmler… Ne olursa olsun kesinlikle kazananı biz izleyicilerin olduğu bir savaş. BluTV cephesindeki son hamle de DOĞU ile geldi. DOĞU, hepimizin yakından tanıdığı komedyen Doğu Demirkol’un komedyen olma hikayesini anlatan bir dizi. Çoğumuzun merakla beklediği dizinin ilk üç bölümünü sizin için inceledik.

Konusu

Komedyenliğin Farklı Yönü: DOĞU

Ailenizin ve çevrenizin bitirmenizi beklediğiniz bir okul. 7 senedir mezun olamadığınız bir mühendislik fakültesi. Sigortalı bir işte sabah 8 akşam 5 hayatınızı geçirmek istemediğiniz siz. Doktor babanız, idealist avukat anneniz ve çokbilmiş kardeşiniz Kübra. Okurken, biz seyirciyi ‘’İşin içinden nasıl çıksam?’’ diye düşünmeye itiyor dizi. Sıradan hayatında sıradan olmayan bir meslek seçmiş Doğu. Değişik arkadaş çevresi ve ailesi arasında nasıl komedyen olabildiğini daha ilk bölümden merak etmeye başlıyoruz.

Genel Bakış

Komedyenliğin Farklı Yönü: DOĞU

Dizinin başrolünde malumumuz Doğu Demirkol var. Demirkol’a BKM’nin sevilen yüzlerinden Evliya Aykan ve Ömer Faruk Çavuş da eşlik ediyor. Alıştığımız insanları alışmadığımız rollerde izlemek keyifli. Dizide aynı zamanda ilerde daha çok izleme fırsatı bulacağımıza inandığımız Burak Can Doğan gibi ekrana yakışan yeni ve genç isimler de var. Doğu, ilk üç bölümü itibariyle izleyiciyi gayet içine alıp kendinde tutabilen bir dizi aslında. Fakat konuların birbirinden kopuk olması dikkati biraz dağıtıyor. Yakından takip edenlerin bildiği üzere Demirkol’un mizahı, genelde sıradan olaylardan kimsenin aklına gelmeyen bir bakış açısıyla komedi unsuru çıkarması. Dizide yer verdiği, eski ve sevilen tiplemelerinden de bunu anlayabiliyoruz zaten. Fakat dizide başına gelen büyük ve alışılmadık olaylar izleyicinin bu düşüncesini dizide farklı bir bakış açısına çekiyor.

Komedyenliğin Farklı Yönü: DOĞU

Bir komedyenin doğuşu olmasa da yetişmesine tanık olduğumuz neşeli, yer yer sinir bozucu gülüşlerle dolu bir dizi Doğu. Dizinin kalan bölümlerini heyecanla bekliyor, çevresindekileri dinlemeyip yolundan dönmediği için de kendisine teşekkür ediyoruz. Zira sayesinde tavsiye edeceğimiz özgün bir dizimiz daha var.

DOĞU’nun fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.


Gülbilge Tuğçe Tefek
Tanısan Gülersin / Nekşflikş Sorumlusu

Youtube Âleminin Derinliklerinde Sanatsal Bir Yolculuk: Deus Ex Machina

önceki yazı

Modası Hiç Geçmeyen Seri: Kolpaçino

Sonraki Yazı

Yorumlar

Yoruma Kapalı.